Birsa in Cesar blestela ob zmagi Chieva nad Empolijem

Serie A 12. Mar 201717:13 > 17:41
Getty Images

V srečanju 28. kroga italijanske Serie A so nogometaši Chieva s 4:0 premagali Empoli, med strelce pa sta se vpisala oba slovenska člana rumenih. Inter je doma s kar 7:1 "razbil" Atalanto.

Chievo je doma zlahka odpravil Empoli. V prvem polčasu sta za “Leteče osle” zadela Roberto Inglese in Sergio Pelissier ter postavil rezultat polčasa (2:0). V drugem polčasu sta na svoj račun prišla oba naša reprezentantčna nogometaša, ki si kruh služita v Veroni.

Najprej je v 75. minuti zadel Valter Birsa, v 89. minuti pa je mrežo zatresel še Boštjan Cesar. Miha Zajc (Empoli) je srečanje presedel na klopi. Chievo je na 11 mestu Serie A, Empoli pa je 17., tik nad mesti za izpad v serie B.

Fiorentina je z golom Nikole Kalinića v zadnjih trenutkih tekme doma ugnala Cagliari, v dresu kluba s Firenc je od 66. minute igral tudi Josip Iličić.

Pravi festival golov so videli gledalci v Milanu. Na San Siru je Inter s kar 7:1 odpravil Atalanto, Argentinca Mauro Icardi in Ever Banega sta oba dosegla svoj hat-trick, še en gol je dodal Roberto Gagliardini, medtem ko je za Atalanto zadel Remo Freuler. V ekipi gostov je vseh 90 minut igral Jasmin Kurtić, ki si je prislužil rumen karton.