Atalanta do pomembne zmage, Iličić prispeval asistenco

Serie A 9. Maj 202117:23 0 komentarjev
Atalanta, Bergamo
Matteo Gribaudi

Nogometaši Atalante so na tekmi 35. kroga Serie A s 5:2 slavili v Parmi in tako prišli do pomembne zmage v boju za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov.

Ekipa iz Bergama je povedla v 12. minuti, ko je po podaji Iličića zadel Malinovsky. Ukrajinec je na zadnjih osmih tekmah kar dvanajstkrat neposredno sodeloval pri zadetku. V nadaljevanju so za Atalanto zadeli še Luis Muriel, ki je bil natančen dvakrat, Pessina in Miranchuk. Vsi omenjeni trije so tekmo začeli na klopi. Prvič v zgodovini Serie A se je zgodilo, da so na tekmi rezervisti ene ekipe dosegli kar 4 zadetke. Poleg tega je Muriel še četrtič v karieri kot rezervist dosegel najmanj 2 gola v italijanskem prvenstvu, kar je prav tako rekord.

Poraz Parme sta nekoliko omilila Sohm in Brunetta.

Iličić je odigral prvi polčas, Jasmin Kurtić pa je za Parmo odigral vseh 90 minut.

Boginja iz Bergama je zabeležila 21. prvenstveno zmago v sezoni in tako skočila na 2. mesto.