CR7 zastreljal enajstmetrovko, Juve se opekel proti Atalanti

Serie A 16. Dec 202020:36 > 17. Dec 2020 16:39 0 komentarjev
Cristiano Ronaldo
David Ramos/Getty Images

Juventus in Atalanta sta odigrala derbi 12. kroga italijanske Serie A. Odlična tekma se je končala z delitvijo točk.

Pri Juventusu sta v napadu začela Cristiano Ronaldo in Alvaro Morata.

Žal Josipa Iličića ni bilo niti na klopi, v prvi postavi pa se ni znašel niti Papu Gomez.

V 29. minuti je v nevarni coni žogo zapravil Palomino. Prestregel jo je Bentancur, ki je podal Chiesi. Slednji je nato uprizoril lep prodor, nato pa je sprožil z 20 metrov in z močnim strelom premagal Gollinija. Tako je bivši nogometaš Fiorientine dosegel prvi zadetek za Juve v Serie A.

Stara dama je na odmor odšla z minimalno prednostjo.

Varovanci Gasperinija so odgovorili v 57. minuti. Pod izjemen zadetek se je podpisal Freuler, ki je z roba kazenskega prostora premagal Szczęsnyja.

Le 3 minute kasneje je Chiesa padel v nasprotnikovem kazenskem prostoru in iztržil enajstmetrovko. Odgovornost je prevzel Ronaldo, a tokrat ni bil uspešen. Gollini je Portugalcu žogo celo ujel!

Do konca tekme smo videli še precej lepih priložnosti, a je ostalo pri rezultatu 1:1.

Zanimivo je dejstvo, da sta oba stratega opravila le po eno zamenjvo.

Milan ima tako priložnost, da Juventusu ponovno pobegne na debelih 6 točk.