Ibra se je vrnil, Milan do pomebne zmage!

Serie A 10. Jan 20219:58 0 komentarjev
Marco Luzzani/Getty Images

Tekom tedna so nogometaši Milana na domačem terenu izgubili z Juventusom in tako zabeležili prvi poraz v letošnji sezoni Serie A. Varovanci Piolija so včeraj dobro odgovorili, saj so z 2:0 premagali Torino. Navijači Rossonerov so bili zelo zadovoljni tudi zato, ker se je po dveh mesecih na igrišče znova vrnil Zlatan Ibrahimović

Milan je tekmo 17. kroga italijanskega prvenstva na svojem San Siru dobil z 2:0. Za gostitelje sta zadela Rafael Leao, ki je v 25. minuti dosegel 5. gol v letošnji sezoni in Franck Kessie, ki je dobrih 10 minut kasneje realiziral enajstmetrovko in tako zabil 6. prvenstveni gol v tej sezoni.

V 85. minuti je Pioli j igro poslal Zlatana Ibrahimovića, ki se je tako po dveh mesecih vrnil na igrišče. Verjetno bo Šved sicer potreboval nekaj časa, da ujame pravo formo, a že njegova prisotnost bi lahko blagodejno vplivala na psihološki vidik ekipe.

Rossoneri so s 40 točkami 1. na lestvici in imajo 4 točke prednosti pred Interjem, ki ima tekmo manj. Juventus, ki je še vedno prvi favorit za naslov, ima na 5. mestu 10 točk zaostanka, a stara dama iz Torina ima 2 tekmi manj.

Torino je trenutno z 12 točkami na predzadnjem 19. mestu. Varovance Giampaola čaka srdit boj za obstanek.