Ibro žalitve le še podžgale, Mourinho se je ugriznil v jezik

Nogomet 1. Nov 202113:15 > 13:17 2 komentarja

Na nedeljskem derbiju italijanskega prvenstva je Milan slavil pri Romi (2:1) in skupaj z Napolijem nadaljuje mrtvi tek na vrhu lestvice. Največ pozornosti na rimskem Olimpicu je bil deležen napadalec rossonerov Zlatan Ibrahimović, ki je v svojo statistiko vpisal še 400. gol v ligaških tekmovanjih.

V italijanski prestolnici je bilo včeraj zvečer znova vroče. Roma je gostila AC Milan in po napeti tekmi rdeče-črnim morala priznati premoč z 1:2. Gostje so sicer povedli v že v 26. minuti, ko je prosti strel izvrstno izvedel Zlatan Ibrahimović in pokazal, da tudi pri 40 letih še ni za staro šaro.

Za Šveda balkanskih korenin je bil to tretji zadetek v letošnji sezoni Serie A, skupno pa je v italijanskem prvenstvu zabil že 150 golov. A če ta številka še ni dovolj velika, naj vam ponudimo še eno. To je bil Ibrahimovićev 400. gol v karieri v ligaških tekmovanjih. Največ jih je dosegel prav v Italiji (150), sledita Francija (113) in ZDA (53). 35 golov je dosegel na Nizozemskem, 17 na Švedskem, po 16 zadetkov pa je prispeval v Španiji in Angliji.

A kar 195 centimetrov visoki napadalec je bil na Olimpicu v središču pozornosti zaradi dogodka, ki je sledil vodilnemu golu Milana. Navijači Rome so ga namreč znova zbadali z žaljivimi vzkliki in pesmijo “Ti si cigan!”, po golu pa jim je sicer priljubljeni Ibra z gestikuliranjem pokazal, naj pojejo še glasneje.

Milančani so svojo prednost podvojili v drugem polčasu, ko je bil z enajstmetrovke natančen Frank Kessie. Prekršek Rogerja Ibaneza je glavni sodnik Fabio Maresca že po lastni presoji določil za najstrožjo kazen, svojo odločitev pa je potrdil tudi po ogledu počasnega posnetka na zaslonu VAR.

Konec niza za “The Special One”

Milan je nato že v 66. minuti zaradi drugega rumenega kartona ostal brez Thea Hernandeza, a Romi več kot do častnega gola v 93. minuti prek nekdanjega napadalca Milana Stephena El Shaarawyja ni uspelo priti. To je bil za Rimljane sploh prvi domači poraz po 21. marcu letos, ko je na Olimpicu slavil Napoli (0:2).

Še daljši pa je bil niz trenerja Rome Joseja Mourinha. Portugalec na domačih tekmah v Serie A ni izgubil kar 43-krat zapored, vse od leta 2010, ko je vodil Inter. “Special One” po tekmi ni bil zadovoljen s sojenjem, v izjavi pa je bil zelo kratek, saj je dejal le: “Komplimenti Milanu. Ne želim reči ničesar drugega, drugače me naslednji teden ne bo na klopi. Jezen sem zaradi pomanjkanja spoštovanja do navijačev Rome. Nocoj nismo igrali dobro, a pustili smo vse na igrišču. Spoštujemo ostale, oni pa nas očitno ne, kar me jezi. To je vse.” Nato pa je jezno odvihral.

Ja, karizmatični Portugalec vselej zna poskrbeti za dramo.