Domen Črnigoj s Salernitano utišal San Siro

Nogomet 13. Mar 202323:00 > 23:08 0 komentarjev

Nogometaši Milana in Salernitane so končali 26. krog italijanske lige. Tekma se je končala z 1:1.

Rdeče-črni favoriti iz Milana so povedli ob koncu prvega polčasa, ko je zadel Olivier Giroud. Boulaye Dia pa je v 61. minuti zagotovil točko Salernitani, pri kateri je Domen Črnigoj igral od 83. minute.

Milan je na lestvici na četrtem mestu, kjer ima 20 točk zaostanka za vodilnim Napolijem, ki je v soboto z 2:0 premagal Atalanto, ter dve za drugouvrščenim Interjem. Temu je v petek spodrsnilo v gosteh pri Spezii, saj je izgubil z 1:2. Samir Handanović je branil celo tekmo za poražence, Tio Cipot pa pri zmagovalcih ni dobil priložnosti za igro.

V soboto je “slovenski” obračun Empolija in Udineseja dobil slednji z 1:0, pri čemer je Sandi Lovrić podal za edini gol. Lovrić je za Videmčane igral do 80. minute, Jaka Bijol pa celo tekmo. Pri domačih pa je Petar Stojanović igral do 93. minute, medtem ko Lovro Štubljar ni branil za Empoli.

Med drugimi izidi velja izpostaviti sobotnih 0:0 med Bologno in tretjeuvrščenim Laziem, nedeljski poraz Rome proti Sassuolu s 3:4, nedeljo pa si bo zapomnil tudi mladi slovenski vratar Martin Turk, ki je debitiral v dresu Sampdorie na gostovanju pri Juventusu. Ta je zmagal s 4:2.

Rodrigo Becao 54.
(Petar Stojanović je za Empoli garal do 90. minute; Sandi Lovrić je za Udinese igral do 80. minute in pri golu sodeloval s podajo, Jaka Bijol je oddelal celo tekmo.)

Napoli – Atalanta 2:0