Juve na krilih Ronalda premagal Inter

Serie A 2. Feb 202123:09 > 23:09 0 komentarjev
Reuters/Massimo Pinca

Stara dama iz Torina je na prvi polfinalni tekmi italijanskega pokala z 2:1 premagala Inter. Ekipa iz Milana se bo lahko za poraz maščevala čez natanko en teden, ko bo na sporedu povratni dvoboj.

Nerazzurri so sicer v 9. minuti prišli do vodilnega zadetka. Četa Conteja je izpeljala odličen protinapad. Arturo Vidal je pred svojimi vrati prestegel žogo ter jo nato, da bi se njegova ekipa otresla pritiska, poslal na polovico tekmeca in tam našel rojaka Sancheza. Čilenec je žogo odlično zadržal in jo oddal proti Barelli, ki je nato z desne strani poslal ostro podajo v kazenski prostor Juventusa, kjer je bil dobro postavljen Lautaro Martinez. Argentinec je sprožil s “prve” in premagal Buffona, ki je napravil veliko napako. 43-letniku je žoga pod roko ušla v gol.

Sredi 2. polčasa je Ashley Young nespametno oviral Cuadrada pred svojimi vrati. Prekršek je bil zelo neumen zaradi dejstva, ker Kolumbijec ob predložku Bernardeschija ne bi mogel priti do žoge. K beli piki je pristopil Cristiano Ronaldo in nato brez težav premagal Samirja Handanovića.

Ronaldo je znova pičil v 35. minuti. Portugalec je izkoristil nesporazum Handanovića in Bastonija. Predvsem slednji je reagiral zelo nespretno. Handanović je namreč stekel iz vrat, da bi prevzel žogo, ki je potovala nazaj, a mu je to preprečil soigralec, ki je žogo popeljal na stran, ob tem pa ni bil previden na pritisk Ronalda. 35-letnik mu je žogo odvzel in jo nato poslal v prazno mrežo.

Tekma se je končala z rezultatom 2:1. Juve ima tako pred povratno tekmo, ki bo odigrana v Torinu, minimalno prednost.