Juve v podaljšku strl odpor Genoe

Serie A 14. Jan 20210:22 0 komentarjev
Reuters/Massimo Pinca

Nogometaši Juventusa so po podaljšku s 3:2 premagali Genoo in se uvrstili v četrtfinale italijanskega pokala. Med najboljših osem sta se danes uvrstila tudi Inter in Napoli.

Stara dama je tekmo na svojem stadionu v Torinu odlično odprla. Že v 2. minuti je po podaji Chiellinija zadel Dejan Kulusevski. Švedski reprezentant je 20 minut kasneje vpisal še asistenco, pod zadetek pa se je podpisal Alvaro Morata.

V 28. minuti je Genoa prek Czyborre znižala zaostanek, a malokdo je verjel, da se lahko obračun na Allianz stadionu zaplete.

A zgodilo se je ravno to. V 74. minuti je za goste zadel Melegoni in tako poskrbel, da se je tekma zavlekla  podaljšek.

V 88. minuti je Andrea Pirlo v igro poslal tudi Cristiana Ronalda, ki je s svojimi soigralci v podaljšku vendarle uspel priti do zmage. Juventusu je uvrstitev med najboljših 8 na Apeninskem polotoku zagotovil 21-letni Tunizijec Hamza Rafia, ki je po podaji Morate zadel v 103. minuti. Nedvomno si bo nogometaš, ki je produkt mladinske šole Lyona, debi v dresu Juventusa zapomnil za vse življenje.