Mourinho po jubileju: Vsem sem lagal

Nogomet 13. Sep 202114:25 > 14:26 0 komentarjev
Jose Mourinho
Mourinho je trenutno trener Rome. Foto: AP / Guliverimage

Tekma med Romo in Sassuolom v tretjem krogu italijanskega nogometnega prvenstva je bila posebna za trenerja Rimljanov Joseja Mourinha, ki je odvodil jubilejno tisočo tekmo.

Nogometaši Rome so dvoboj proti Sassuolu dobili z 2:1 in tako na najlepši možen način obeležili jubilej svojega trenerja Joseja Mourinha. Sinovi volkulje so do treh točk prišli tudi z nekaj športne sreče, saj jih je v drugem polčasu z obrambami reševal vratar Rui Patricio, piko na i pa je z zmagovitim golom v prvi minuti sodniškega dodatka postavil Stephen el Shaarawy in poskrbel za eksplozijo navdušenja na olimpijskem stadionu v italijanski prestolnici.

Dogajanje na igrišču je izjemno čustveno pospremil tudi portugalski trener, bržkone tudi zaradi tega, ker je z ekipo zmago vpisal na svoji že tisoči tekmi.

“Vsem sem lagal. Več dni sem govoril svojim igralcem, da mi tisoča tekma ni pomembna. A poraza me je bilo zelo strah. Na srečo smo zmagali. Tekel sem kot otrok, saj sem se počutil, kot da štejem 12 in ne 58 let,” je po tekmi priznal Mourinho, ki se lahko pohvali z zares impresivno statistiko. Doslej je namreč v svoji karieri vpisal že 639 zmag, 198 remijev in vsega 162 porazov.

Od svojega trenerskega debija pred 21 leti je sicer eden najuspešnejših nogometnih strokovnjakov s Portom, Chelseajem Interjem, Realom Madridom in Manchester Unitedom osvojil kar 25 lovorik, brez srebrnine pa ostal le na klopi Tottenhama.