Slavje Interja v Veroni

Serie A 23. Dec 202021:11 > 23:11 0 komentarjev
Photo by Enrico Locci/Getty Images

Inter je na gostovanju v Veroni v 14. kolu Serie A zmagal z 2:1 in vsaj za nekaj ur prevzel vodstvo na lestvici.

Verona je v zadnjih dveh sezonah znana kot “morilka” velikih, letos je premagala že Romo in Lazio in igrala v gosteh neodločeno z Juventusom in Milanom. Inter pa je vendarle uspel premagati ekipo Ivana Jurića in nakazal, da bo resen kandidat za Scudetto.

Po izenačenem prvem polčasu je Inter prišel v vodstvo v 52. minuti. Vse boljši Hakimi je asistiral Lautaru Martinezu. Verona je do izenačenja prišla 11 minut kasneje. Po prodoru Faraonija in predložku je slabo reagiral Samir Handanović in žogo praktično položil na tla par metrov od gola, kar je izkoristil Ivan Ilić, ki je vstopil na začetku drugega polčasa in dosegel svoj prvi ligaški gol za Verono.

Inter je vendarle prišel do treh točk in to le šest minut po prejetem golu. Marcelo Brozović je asistiral Milanu Škriniarju za veliko zmago na gostovanju.

Neroazzuri so trenutno prvi na lestvici s 33 točkami. Milano zaostaja za dve točki, ampak je odigral tekmo manj. Verona je z 20 točkami deveta.