Trener Juventusa besnel in grozil: Odtrgal ti bom ušesa!

Nogomet 16. Maj 202413:06 0 komentarjev
Massimiliano Allegri

Trener Juventusa Massimiliano Allegri je bil kljub zmagi stare dame v finalu italijanskega pokala po tekmi besen. Predvsem na italijanske medije.

Max Allegri je direktorju torinskega časopisa Tuttosport Guidu Vaciagu namreč dejal: “Si zanič direktor! Piši resnico, ne pa to, kar ti pove klub. Vem, kje te moram počakati.” Tako je dogodke opisal Vaciago, ki je dodal, da mu je Allegri zabičal: “Prišel bom in ti odtrgal ušesa. Udaril te bom v obraz. Piši resnico!”

Allegri se ne strinja s politiko Juventusa in časnika Tuttosport, ki mu očita, da deluje zgolj kot podaljšek vodstva črno-belih. Tuttosport je namreč v preteklih dneh poročal, da bo Allegri po sezoni zapustil klub, pa čeprav ga pogodba veže do konca naslednje sezone. Juventus se je močno ogrel za Thiaga Motto kot morebitnega naslednika 56-letnika.

Juventus je finale Coppa Italie dobil z 1:0, že v četrti minuti je odločilni zadetek dosegel Srb Dušan Vlahović. Allegri si je povsem ob koncu tekme, v 95. minuti, prislužil rdeč karton zaradi nestrinjanja s sodniško ekipo. Po izključitvi je vlogo trenerja prevzel kar nogometaš Federico Chiesa.

Allegri je v osmih sezonah pri Juventusu tako osvojil 12 lovorik, le dve manj od rekorda Giovannija Trapattonija. Že petič pa je osvojil Coppo Italio, kar ni uspelo še nobenemu trenerju pred njim.

V letošnji sezoni Serie A je Juve po 36 krogih na četrtem mestu z enakim številom točk kot tretja Bologna, a s prevelikim zaostankom za vodilnima kluboma iz Milana.