Šerif z zmago v Madridu zadal posredno klofuto superligi

Evropa 29. Sep 20218:52 > 9:13 0 komentarjev
Šerif je že v drugem krogu najverjetneje poskrbel za največjo senzacijo letošnje lige prvakov. Foto: Guliverimage

Neverjetno zgodbo so v torkovem večeru spisali nogometaši moldavskega Šerifa. Na gostovanju pri madridskem Realu so presenetili najuspešnejši klub tekmovanja in s stadiona Santiago Bernabeu odnesli senzacionalno zmago. Dokazali so, da je superliga odličen načrt na papirju, v praksi pa je v nogomet precej drugačen.

Sploh prvič v zgodovini moldavski klub nastopa v najelitnejšem klubskem tekmovanju v Evropi in na svetu, a to izbrane vrste Jurija Verniduba ne zanima. V prvih dveh krogih nove sezone so zbrali dve zmagi in z maksimalnimi šestimi točkami zasedajo vrh skupine D.

Klubu vzhodno od prestolnice Kišinjeva žreb sicer ni bil preveč naklonjen, poleg madridskega Reala zahtevno konkurenco sestavljata še aktualni italijanski prvak Inter in Šahtjar iz sosednje Ukrajine.

Čeprav je bila celotna statistika na včerajšnji tekmi na strani Madridčanov, pa se je še enkrat več izkazalo, da v nogometu odločajo zgolj in samo zadetki. Moldavci so prek Jasurbeka Jakšibojeva prvič šokirali madridske navijače v 25. minuti in na odmor odšli z minimalno prednostjo. Rezultat je izenačil Karim Benzema z enajstmetrovke v 65. minuti, senzacionalno zmago pa je Šerifu z izjemnim zadetkom prinesel Sebastien Thill v 89. minuti.

“To je nogomet. Imeli smo popoln nadzor na tekmo, ki so jo odločile malenkosti. To nas je stalo zmage. To bo dobra lekcija za prihodnost. Ekipa si sicer glede na prikazano ni zaslužila poraza, zato je toliko težje,” je bil po porazu diplomatski trener Reala Carlo Ancelotti, ki poraza ni pričakoval, vseeno pa po njem v garderobi ni želel ustvariti prevelike panike.

Povsem drugačno je bilo razpoloženje pri Šerifu. Po domači zmagi nad Šahtjarjem v prvem krogu (2:0) so Moldavci zdaj prišli še do izjemnega skalpa. “Verjeli smo v zmago. Fante sem motiviral in jim dejal, zakaj ne bi sanjali. To je nogomet. Real je zgodovinska ekipa, a na igrišču je enajst nogometašev proti enajstim. Šli smo po zmago in jo dobili,” je od sreče žarel kapetan Šerifa Frank Castaneda.

Zmaga Šerifa je nov tekmovalni udarec superligi, saj so Moldavci še enkrat pokazali, da lahko tudi tekme med na papirju največjimi favoriti in največjimi “outsiderji” prinesejo presenetljive rezultate. Da je uspeh Tiraspola v Madridu res presenetljiv, pa pove podatek, da letni proračun Šerifa znaša okoli 12 milijonov evrov, kar je letna plača branilca Reala Davida Alabe.