Juventus ugnal evropske prvake, Benfica ponižala Barco

Liga prvakov 29. Sep 202123:00 > 23:34 0 komentarjev
Nogometna tekma

Sredin večer drugega kroga nogometne lige prvakov je postregel z derbijem med Juventusom in Chelseajem, ki so ga z 1:0 dobili Torinčani. Visoke zmage proti Dinamu Kijevu se je doma razveselil Bayern München, nov poraz pa je v Lizboni vpisala Barcelona, ki je proti Benfici klonila z 0:3.

Dvoboj večera v Torinu med Juventusom in Chelseajem je pripadel stari dami, ki se je z zadetkom Frederica Chiese po le desetih sekundah drugega polčasa razveselila minimalne zmage. Italijanski nogometni velikan je bil večji del dvoboja v podrejenem položaju, saj je imel žogo v posesti le 35 odstotkov igralnega časa, a kljub temu bil pred nasprotnikovim golom dovolj učinkovit, da je trenerju Thomasu Tuchlu zadal komaj drugi poraz v elitnem tekmovanju od prihoda v London.

juventus - Chelsea

Veliko lažje delo v skupini F je imel Zenit iz Sankt Peterburga, ki je bil v skupini H doma s kar 4:0 boljši od Malma. Švedi so prvič klonili že v deveti minuti, ko je zadel Claudinho, po izključitvi gostujočega branilca Anela Ahmehodžića v 53. minuti pa prejeli še tri gole. Njihovo mrežo so zatresli še Daler Kuzjajev (49.), Aleks Sutormin (80.) in Wendel (95.).

Ronaldo junak dvoboja v gledališču sanj

Nogometaši Atalante so v skupini F prišli do prve zmage, potem ko so bili z 1:0 boljši od švicarske zasedbe Young Boys. Gostitelji iz Bergama so tri točke osvojili brez pomoči slovenskega nogometnega reprezentanta Josipa Iličića, ki tokrat ni dobil priložnosti in je obsedel na klopi. Edini gol na tekmi je v 68. minuti dosegel Matteo Pessina.

Zadetek Mattea Pessine:

Treh točk se je razveselil tudi Manchester United, ki je bil na Old Traffordu z 2:1 boljši od Villarreala. Rdeči vragi so po golu Paca Alcacerja v 53. minuti zaostajali z 0:1, a jih je v igro za zmago sedem minut pozneje vrnil Alex Telles, za popoln zasuk pa je v izdihljajih obračuna poskrbel Cristiano Ronaldo in postavil končni izid 2:1 za United.

Zadetek Cristiana Ronalda:

Bayern ponižal Kijevčane, Benfica Barcelono

V skupini E so bili znova zelo strelsko razpoloženi igralci Bayerna, ki so v Münchnu s kar 5:0 nadigrali Dinamo Kijev. Mrežo Ukrajincev je v prvem polčasu z dvema zadetkoma načel Robert Lewandowski, delo pa so v drugem dokončali, Gnabry, Sane in Choupo Moting.

Robert Lewandowski

Potem ko je letos prvič po sezoni 1997/98 izgubila uvodni dvoboj lige prvakov, je Barcelona brez točk ostala tudi tokrat. Na gostovanju v Lizboni je bila od nje s kar 3:0 boljša Benfica. Ta je prvič zadela po le treh minutah igre, ko jo je v zgodnje vodstvo popeljal Darwin Nunez, na 2:0 je v 69. minuti povišal Rafa Silva, končni žebelj v krsto pa ji je z najstrožje kazni s še drugim zadetkom na tekmi zabil Nunez.

Spektakel v Parizu še dodatno začinil prvenec Messija

Težko pričakovan obračun med PSG-jem in Man Cityjem so bolje odprli Parižani, v 8. minuti je žogo pod prečko gostujočih vrat zabil Idrissa Gueye. Vrhunec tekme smo dočakali v 74. minuti, ko je krasen prvenec v majici Parižanov dosegel Lionel Messi. Tudi gostje so imeli svoje priložnosti, a so jih vse po vrsti zapravili. V skupini A je tudi Leipzig prišel do zgodnjega vodstva na obračunu s Clubom Brugge. Po hat-tricku v Manchestru je v polno tudi tokrat meril Christopher Nkunku. Na polovici polčasa je z golom odgovoril Hans Vanaken, že pred odmorom je izid preobrnil Mats Rits. V drugem delu se izid ni spremenil.

Tudi Mbappe je Messiju čestital za fantastičen prvenec. Foto: Guliverimage

Šerif slavil na Bernabeu!

V skupini D se je madridski Real zgodaj znašel v težavah, za šok na Bernabeu je v 25. minuti poskrbel Jasur Jakhshibaev. Po sumljivo dosojeni enajstmetrovki (posredoval je VAR) je v 64. minuti izenačil Karim Benzema. Da je bil večer resnično nekaj posebnega, je v 90. minuti poskrbel Sebastien Thill.

Zadetek nogometašev Šerifa za zmago:

Petarda Liverpoola v Portu, drama v Milanu

V skupini B je Liverpool popolnoma razbil bledi Porto. Na koncu so se redsi zaustavili pri petardi, dvakrat sta zadela Mohamed Salah in Roberto Firmino. Milan je z golom Rafaela Leaa dolgo vodil proti Atleticu iz Madrida našega Jana Oblaka, čeprav je od 29. minute igral brez izključenega Francka Kessieja. V izdihljajih obračuna pa popoln preobrat Madridčanov, prvi gol po povratku je dosegel Antoine Griezmann, za zmago pa je z bele točke zadel Luis Suarez. Vsekakor še en večer, v katerem je “blestel” Cüneyt Çakır.

Gol Rafaela Leaa:

Nogometni večer se je začel v Amsterdamu, kjer je Ajax gostil carigrajski Bešiktaš. Domači so povedli v 17. minuti, ko je zadel novinec Steven Berghuis. Nekdanji nogometaš Feyenoorda je v 43. minuti zadetku dodal še asistenco pri golu Sebastiena Hallerja, tekma se je končala z 2:0. Milanski Inter je skupaj s Samirjem Handanovićem po porazu proti Realu prve točke lovil proti pri Šahtarju. V 15. minuti je Nicolo Barella stresel prečko, v 34. minuti je Edin Džeko v stoodstotni priložnosti žogo poslal prek vrat. V drugem delu se izid kljub priložnostim na obeh straneh ni več spremenil.

Liga prvakov, 2. krog:

Skupina A:

Torek, 28. september:
PSG – Manchester City 2:0
Strelec: 1:0 Gueye 8., 2:0 Messi 74.

RB Leipzig (Kevin Kampl) – Club Brugge 1:2
Strelci: 1:0 Nkunku 5., 1:1 Vanaken 24., 1:2 Rits 43.

Skupina B:

Porto – Liverpool 1:5
Strelci: 0:1 Salah 18., 0:2 Mane 45., 0:3 Salah 59., 1:3 Taremi 75., 1:4 Firmino 77., 1:5 Firmino 81.

AC Milan – Atletico Madrid (Jan Oblak) 1:2
Strelci: 1:0 Leao 20., 1:1 Griezmann 84. , 1:2 Suarez 90+7. / 11-m
RK: Kessie (Milan) 29.

Skupina C:

Ajax – Bešiktaš 2:0
Strelca: 1:0 Berghuis 17., 2:0 Haller 43.

Borussia Dortmund – Sporting 1:0
Strelec: 1:0 Malen 35.

Skupina D:

Šahtar – Inter (Samir Handanović) 0:0

Real Madrid – Šerif Tiraspol 1:2
Strelca: 0:1 Jakhshibaev 25., 1:1 Benzema 64. /11-m, 1:2 Thill 90.

Skupina E:

Sreda, 29. september:
Na SK3: Bayern – Dinamo Kijev 5:0 (2:0)
Strelci: 1:0 Lewandowski 12./11-m, 2:0 Lewandowski 27., 3:0 Gnabbry 68., 4:0 Sane 75., Choupo-Moting 87.
(Benjamin Verbič za Dinamo ni dobil priložnosti za igro)

Na SK2: Benfica – Barcelona 3:0* (1:0)
Strelca: 1:0 Nunez 3., 2:0 Silva 69., 3:0 Nunez 79./11-m