Šeška čaka le še reprezentanca, za slovo od leta je zadel

Nogomet 13. Nov 202216:42 0 komentarjev
Benjamin Šeško se je razveselil novega gola. FOTO: Guliverimages.

Benjamin Šeško se je v zadnjem nastopu za Salzburg v letošnjem letu in zadnjem pred prihajajočo reprezentančno akcijo izkazal z zadetkom v avstrijskem prvenstvu in prekinil strelski post. Že v soboto je zadel tudi Nik Prelec.

Odkar je zablestel s spektakularnima zadetkoma v Ligi narodov proti Norveški in Švedski, je Benjamin Šeško v enajstih nastopih dosegel le en gol, pred mesecem dni je v polno meril pri zmagi Salzburga nad Admiro v pokalnem tekmovanju.

Danes je prekinil strelski post in bil junak Salzburga pri prvenstveni zmagi nad celovško Austrio v gosteh. V 55. minuti je dosegel edini gol na tekmi, na kateri je igral od prve do zadnje minute. To je bil njegov peti prvenstveni gol sezone in sedmi v 25. nastopu za Salzburg v tej sezoni.

Gol Benjamina Šeška v Celovcu:

To je bil tudi njegov zadnji nastop Salzburga v letošnjem letu, Avstrijce namreč čaka dolg zimski premor. S sezono bodo nadaljevali šele februarja.

Šeško je torej z letom 2022, v katerem se je prebil na naslovnice in se podpisal pod rekorden prestop, za 24 milijonov evrov bo prihodnje poletje prestopil v RB Leipzig, zaključil na najlepši možen način. V klubski majici. V reprezentančni pa ga čakata še dva nastopa, v katerih bo skušal nadaljevati z dobrimi igrami v dresu Slovenije …

Zadel je tudi Nik Prelec

Že včeraj je v avstrijski Bundesligi zadel tudi Nik Prelec, in sicer pri zmagi Tirola nad Riedom z 2:0. V 38. minuti je zadel za vodstvo z 2:0. Nekdanji napadalec Olimpije je prišel do šestega prvenstvenega gola sezone. Igral je 88 minut. Za Tirol sta nastopila tudi Sandi Ogrinec, na igrišču je bil 67 minut, in Žan Rogelj, ki je tokrat vstopil s klopi, v 65. minuti.

Kaj pa preostali Slovenci v Avstriji? Dejan Petrovič se še vrača po hudi poškodbi kolena in pri zmagi dunajskega Rapida z 2:1 v gosteh pri Hartbergu ni nastopil. Jon Gorenc Stanković je za Sturm pri remiju z 1:1 pri Lasku igral od prve do zadnje minute, Tomi Horvat pa je v igro prišel v 59. minuti.