Bayer in Bayern nadaljujeta mrtvi tek

Bundesliga 17. Dec 202321:09 > 21:58 0 komentarjev
Harry Kane
Harry Kane Foto: Profimedia

Nogometaši Bayerja so nadaljevali odlične igre v tej sezoni v nemškem prvenstvu, saj so v 15. krogu bundeslige doma v Leverkusnu premagali Eintracht s 3:0. Tudi njihovi prvi zasledovalci na lestvici, nogometaši Bayerna Münchna so na domačem stadionu slavili visoko zmago; prav tako s 3:0 so premagali Stuttgart.

Vodilno moštvo bundeslige je na domačem stadionu povedlo že v 14. minuti, ko je mrežo Eintrachta zatresel Victor Boniface, tekmo pa so gostitelji odločili na začetku drugega polčasa, ko so zadeli še dvakrat. Najprej je Jeremie Frimpong v 51. minuti povišal na 2:0, zgodba pa je bila končana v 57. minuti, ko je za končnih 3:0 zadel odlični Florian Wirtz.

Bayer ima zdaj na vrhu lestvice štiri točke več od Bayerna, ki pa ima tekmo manj. Tokrat je bavarski velikan doma na Allianz Areni gostil četrtouvrščeni Stuttgart in slavil visoko zmago s 3:0.

Igralec tekme je bil ponovno Harry Kane, ki je dosegel prva dva zadetka za Bayern v 2. in 55. minuti. To sezono je Kane že šestič v bundesligi dosegel dva ali več golov na eni tekmi. Vse skupaj se je končalo z golom južnokorejskega nogometaša Min-Jaeja v 63. minuti.