Šeško na spektaklu v Salzburgu premagal veliko Barcelono

Nogomet 4. Avg 202122:48 > 23:04 0 komentarjev
Salzburg FC FOTO: Guliverimages.

Danes sta se na stadionu Red Bull Arena v Salzburgu pred 30 tisoč gledalci v prijateljski tekmi pomerila Salzburg in Barcelona. Z 2:1 je zmagal avstrijski prvak, za katerega je v drugem polčasu zaigral tudi slovenski najstnik Benjamin Šeško.

Benjaminu Šešku, super nadarjenemu slovenskemu nogometašu, ki je pred dvema mesecema na prijateljski tekmi proti Severni Makedoniji v Skopju postal z naskokom najmlajši debitant v zgodovini članske reprezentance Slovenije, gre na začetku te sezone odlično.

Postal je prvi napadalec Salzburga, v zadnjih letih daleč najmočnejšega avstrijskega kluba, na prvih treh tekmah – dveh v prvenstvu in eni v pokalu – pa je zabil kar štiri gole. V prvenstvu je na dveh tekmah igral vseh 180 minut.

Salzburg, ki bo evropsko sezono začel šele čez dva tedna, ko ga čaka prva od dveh tekem play-offa za Ligo prvakov proti norveškemu Brondbyju, je ta teden izkoristil za odmevno prijateljsko tekmo proti zvezdniški Barceloni, in po tem, ko je konec julija na prijateljski tekmi premagal Atletico Madrid z 1:0, na kolena spravil še enega velikana španskega nogometa.

Nizozemski zvezdnik Barcelone Frenkie de Jong v akciji v Salzburgu. FOTO: Guliverimages.

V Salzburgu je v spektaklu, ki si ga je s tribun ogledalo 30 tisoč gledalcev, z 2:1 premagal Barcelono, ki sicer ni igrala v najboljši postavi, a so v njenem dresu vseeno nastopili številni zvezdniki svetovnega nogometa.

V Salzburgu so igrali Antoine Griezmann, Memphis Depay, Frenkie de Jong, Jordi Alba, Sergio Busquets in še nekateri.

Tekmo je v 90. minuti odločil 20-letni Američan Brendan Aarnoson.

Pred tem je za Salzburg zadel Šeškov hrvaški vrstnik, 18-letni Luka Sučić, za Barcelono pa je v polno meril Danec Martin Braithwaite.

Šeško je na igrišče vstopil v 58. minuti, ko je bil na semaforju izid 1:1.