Šeško z dvema goloma pričel goliado Salzburga

Nogomet 1. Avg 202119:44 > 20:32 0 komentarjev
Benjamin Šeško je na tekmi proti Riedu dosegel dva gola. Foto: Guliverimage

Red Bull Salzburg je v domačem prvenstvu silovito začel z obrambo naslova. Aktualni prvak pa je že v drugem krogu avstrijske Bundeslige demonstriral svojo moč in doma proti Riedu, tudi z dvema goloma Benjamina Šeška, slavil s kar 7:1.

Po zmagi v Gradcu s 3:1 je bilo jasno, da bodo pri Salzburgu že na samem začetku poskušali pokazati, da bo naslov ostal v njihovih rokah. Kako resni so pa so na svoji koži občutili nogometaši Rieda.

Gostje so se do prvega gola na tekmi dobro upirali, nato pa je v 37. minuti serijo zadetkov odprl Benjamin Šeško, ki je hkrati tudi dosegel svoj prvenec za Salzburg v domačem prvenstvu. Že v 41. minuti je bilo 2:0, strelec pa je bil Rasmus Kristensen. Salzburg je ob polčasu tako vodil z 2:0.

V drugem delu je za povišanje prednosti v 52. minuti poskrbel Karim Adeyemi, ki je devet minut kasneje tudi izkoristil najstrožjo kazen za vodstvo s 4:0. Nato do 78. minute zadetkov ni bilo potem pa je Andreas Ulmer dosegel zadetek za 5:0. Častni gol za goste je v 88. minuti dosegel Philipp Pomer in ko se je že zdelo, da bo to zadnji gol na tekmi sta v dodatku padla še dva zadetka. Pod svojega drugega na tekmi se je podpisal Benjamin Šeško, nato pa je enega dodal še Noah Okafor.

Salzburg je po dveh krogih na prvem mestu in ima pred Admiro dve točki prednosti, Ried je na sedmem mestu in ima po dveh tekmah zmago in poraz.