Sijajne novice iz nogometne Grčije, kjer blestijo Slovenci

Nogomet 15. Dec 202218:26 0 komentarjev
Andraž Šporar je prišel do novega gola v grški superligi. FOTO: Guliverimages.

Ob tem, ko se svetovno prvenstvo počasi zaključuje, se znova prebuja tudi klubski nogomet. V Grčiji so na sporedu tekme osmine finala grškega pokala, Panathinaikos pa je zlahka preskočil prvoligaškega tekmeca Volos (3:0). In atenski velikan je v resnici vse bolj slovenski, med strelce so se namreč vpisali vsi trije slovenski reprezentanti v zeleno-belem dresu!

Andraž Šporar, Adam Gnezda Čerin in Benjamin Verbić v tej sezoni pišejo sijajno poglavje klubske zgodovine velikega Panathinaikosa. Atenski velikan je trenutno vodilna ekipa grške Superlige, v kateri sploh še ne pozna poraza in ima pred zasledovalci zajetnih osem točk prednosti.

Dobro gre zeleno-belim tudi v pokalu, danes so v osmini finala nogometaši Panathinaikosa ugnali Volos, razplet pa je bil takšen, kot da bi ga pisali slovenski ljubitelji nogometa. Najprej je namreč v sodniškem dodatku svoj sedmi gol v sezoni dosegel Andraž Šporar. V drugem polčasu pa sta se mu na lestvici strelcev pridružila še Adam Gnezda Čerin v 54. minuti in Benjamin Verbič v 59. minuti. Za oba je bil to drugi zadetek v dresu Panathinaikosa.

Slabša novica? Zadetke so Slovenci zatresli v mrežo svojega rojaka in nekdanjega vratarja Celja Matica Kotnika. Slednji je sicer po poročanju grških medijev odlično opravil svoje delo in preprečil še višji poraz svoje ekipe. Zbral je šest obramb.

Grško prvenstvo se nadaljuje sredi prihodnjega tedna, ko Panathinaikos gostuje pri Ionikosu.