Slovenca velika junaka pomembne zmage Tirola

Nogomet 21. Avg 202218:53 > 19:08 0 komentarjev
Žan Rogelj na tekmi proti Riedu. FOTO: Guliverimages.

Sandi Ogrinec in Žan Rogelj sta bila strelca pri pomembni zmagi Tirola v prvi avstrijski ligi nad Riedom z 2:1. Benjamin Šeško se v soboto ni vpisal med strelce pri novi zmagi Salzburga, Tomi Horvat in Jon Gorenc Stanković pa sta s Sturmom doživela prvi poraz.

Sandi Ogrinec, ki je igral vso tekmo, je z drugim golom sezone Tirol v 48. minuti popeljal do izenačenja na 1:1, Žan Rogelj, ki je na igrišče prišel v 64. minuti, pa je v 84. minuti postal velik junak Tirola in mu s prvim golom sezone prinesel pomembne tri točke. Nik Prelec, tretji Slovenec na plačilni listi Tirola, tokrat ni igral.

Sturm, za katerega je Jon Gorenc Stanković odigral 90, Tomi Horvat pa 83 minut, je v soboto v Gradcu doživel prvi poraz sezone, z 1:0 ga je premagal LASK, ki je na začetku sezone v sijajni formi in je po petih tekmah s 13 točkami celo na vrhu lestvice.

Prvak Salzburg je s točko manj drugi, v soboto pa je z 2:0 doma premagal Austrio iz Celovca. Benjamin Šeško je igral 62 minut, tokrat pa se ni vpisal med strelce.