Slovenci v Švici: gol Kramerja, polom Celarja in Lovrića

Nogomet 19. Dec 202118:52 > 19:00 0 komentarjev
Takole se je zadetka v mreži St. Gallena razveselil Blaž Kramer. FOTO: Guliverimages.

V 18. krogu prve švicarske nogometne lige je slovenski napadalec Blaž Kramer zabil gol pri zmagi vodilnega Züricha proti St. Gallenu s 3:1. Žan Celar in Sandi Lovrić sta z Luganom proti Young Boys doživela polom in doma izgubila z 0:5.

Občasni reprezentant Blaž Kramer, ki je za Slovenijo nazadnje igral marca letos v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2022, je na tekmi proti St. Gallenu v igro prišel v 71. minuti, ko je bil izid na semaforju 1:1. Sedem minut za tem je zadel za 2:1 in Zürichu utrl pot do zmage, ki je bila na koncu še nekoliko višja (3:1).

Kramer, ki je imel v tej sezoni nekaj težav s poškodbo, je v devetem prvenstvenem nastopu prišel do drugega prvenstvenega gola, Zürichu pa gre odlično. Na vrhu lestvice ima osem točk prednosti pred Young Boys, ki je na drugem mestu.

Udeleženec Lige prvakov, ki je nogometno Evropo letos šokiral z zmago nad Manchester Unitedom, je danes igral prav proti Luganu in ga razbil. Pred njegovimi navijači je zmagal s 5:0.

Za Lugano je Sandi Lovrić igral vso tekmo, Žan Celar pa do 58. minute.

Lugano je sicer na četrtem mestu in ima 30 točk.