Slovenija sredi Kölna ponižala Anglijo in ikono Premier lige (VIDEO)

Euro2024 24. Jun 202419:58 0 komentarjev
Ben Foster
Ben Foster. Foto: SK

Dan pred težko pričakovano tekmo Eura 2024 med Slovenijo in Anglijo sta v Kölnu dvoboj odigrali navijaški ekipi obeh jutrišnjih tekmecev. Slovenija je dvoboj dobila s kar 6:1, trem levom ni pomagal niti nastop ikone Premier lige Bena Fosterja.

Kako se bo jutri v Kölnu končal spektakel med Slovenijo in Anglijo? Bomo skakali od sreče ali jokali? Tega ne vemo. Vemo pa, kako se je razpletel dvoboj med navijaškima ekipama teh dveh dežel. Slovenija je tekmeca premagala s kar 6:1.

Povedli so sicer Angleži, za katere je v prvih petnajstih minutah tekme, ta je sicer trajala 60 minut, igral tudi zelo, zelo znan obraz angleških zelenic. Skupaj z navijači se je namreč po igrišču v bližini navijaške cone Tanzbrunnen podil Ben Foster, nekdanji vratar Stoke Cityja, Manchester Uniteda, Birminghama, Watforda in West Broma je v Premier ligi zbral kar 390 nastopov, osemkrat je igral tudi za angleško reprezentanco.

Ekipa Sportkluba je Fosterja povabila tudi pred naš mikrofon, a se nam je opravičil, da ne more dajati intervjujev, ker sodeluje z Angleško nogometno zvezo kot koordinator navijačev. Je pa v sproščenem pogovoru priznal, da jutri pričakuje težko tekmo. Ampak jasno – zmago Anglije.

Ben Foster

Slovenci nadigrali Angleže

No, Angležem je šlo danes bolj slabo, vodstvo v približno 13. minuti tekme so Slovenci po 20. minutah izničili s čisto pravim evrogolom iz prostega strela. Foster je bil takrat že ‘na klopi’, igral je prvih 15 minut.

Od tu je šlo za naše fante, ekipo so sestavljali fantje iz skupine Združeni navijači Slovenije, samo še navzgor. Že do polčasa je Slovenija vodila s 3:1, v drugem delu pa tekmecu nasula še tri gole. Če bi se kaj takega ponovilo jutri, bi o Sloveniji govoril ves svet …