Veselje Slovenk trajalo le minuto

Nogomet 22. Okt 202122:00 > 23. Okt 2021 0:33 1 komentar
Slovenke so sedaj na četrtem mestu. Foto: Jure Banfi

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v 3. krogu kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu, ki ga bosta leta 2023 gostili Avstralija in Nova Zelandija, v Lendavi remizirala z reprezentanco Walesa. Končalo se je z 1:1, edina slovenska strelka pa je bila Manja Rogan.

Slovenke so zadele v 70. minuti, ko je Manja Rogan sprožila strel izven kazenskega prostora. Žoga je presenetila vratarko Walesa in Slovenke so se veselile vodstva. Veselja je bilo konec že v naslednji minuti, ko je Kayleigh Green izenačila po prostem strelu. Nogometašica Brightona je bila zgolj pet minut kasneje izključena.

Po zmagi na gostovanju v Estoniji (4:0), so Slovenke v 2. krogu nesrečno izgubile proti favoriziranim Francozinjam (2:3). Tokrat so dosegle še remi. Slovenija ostaja na četrtem mestu na lestvici skupine I. Vodijo Francozinje z devetimi točkami, Valižanke zasedajo drugo mesto s sedmimi. Tretja je Grčija, ki je zbrala šest točk, Slovenija pa na četrtem mestu s štirimi točkami.

Francija – Estonija 11:0 (5:0)
Strelci: 1:0 Geyoro 5., 2:0 Katoto 15., 3:0 Perisset 35., 4:0 Cascarino 29., 5:0 Toletti 45., 6:0 Orav/ag 52., 7:0 Diani 53., 8:0 Tounkara 65., 9:0 Tounkara 72., 10:0 Saar/ag 79., 11:0 Dali 90.