Slovenski tekmec na Euru do prestižne sosedske zmage (VIDEO)

Nogomet 5. Jun 202421:38 > 23:03 0 komentarjev

Danska nogometna reprezentanca, prvi tekmec Slovenije na bližnjem evropskem prvenstvu v Nemčiji, je predzadnjo testno tekmo pred EP končala z zmago. Za končnih 2:1 (1:1) proti velikim tekmecem Švedom je v Koebenhavnu odločilni gol dosegel prvi zvezdnik Christian Eriksen v 86. minuti.

Za Dansko, ki je na domačem terenu skorajda nepremagljiva, je bila to 14. zmaga na domačih tekmah v zadnjih 16 dvobojih. Danska je začela zelo poletno, Eriksen je podal s kota, zadel pa Pierre-Emile Hoejbjerg že v drugi minuti.

A vodstvo ni zdržalo dolgo, saj je za Švede že v deveti izenačil Alexander Isak. V nadaljevanju so imeli domači premoč, Eriksen pa še eno lepo priložnost, a se je izkazal švedski vratar Robin Olsen. Danci so deset minut pred koncem zahtevali najstrožjo kazen po padcu Joakima Maehleja v kazenskem prostoru, a zaman.

Je pa nato v 86. udaril Eriksen, ko je z roba kazenskega prostora neubranljivo poslal žogo v mrežo za dansko zmago.

Danska bo zadnji test pred EP opravila v nedeljo, ko bo igrala s še enim skandinavskim tekmecem Norveško. Švedska pa bo pred EP igrala še z enim slovenskim nasprotnikom v skupini Srbijo.

Slovenija in Danska bosta na Euru 2024 prvo tekmo v skupini C igrali v nedeljo, 16. junija ob 18. uri v Stuttgartu.

Haaland nerešljiva uganka za Kosovo

Zmage z 2:0 so se razveselili Belgijci, ki so bili z 2:0 boljši od Črne gore. Mrežo gostov je v 44. minuti načel Kevin de Bruyne, končni izid pa je v 93. iz enajstmetrovke postavil Leonard Trossard.

Strelsko razpoložena je bila Norveška, ki je s 3:0 odpravila Kosovo. Junak tekme je bil zvezdnik Manchester Cityja Erling Haaland, ki je mrežo gostov zatresel v 15., 70. in 75. minuti.

Vlogo velikega favorita za zmago je pred domačimi navijači proti Luksemburgu upravičila Francija. Galski petelini so bili boljši s 3:0, gole pa so dosegli Kolo Muani v 43., Jonathan Clauss v 70. in Kylian Mbappe v 85. minuti.