Slovenski večer v Ženevi, reprezentanta sta merila v polno

Nogomet 11. Maj 202222:46 0 komentarjev
Žan Celar je prišel do desetega prvenstvenega gola sezone. FOTO: Guliverimages.

Lugano je v 34. krogu švicarskega prvenstva z 2:2 remiziral v gosteh pri Servetteju v Ženevi. Zadetka za goste sta prispevala slovenska reprezentanta Sandi Lovrić in Žan Celar.

Žan Celar je zadel v 10. minuti, ko je z uspešno realizirano enajstmetrovko Lugano popeljal v vodstvo z 1:0. To je bil že njegov deseti prvenstveni gol sezone.

Potem je Servette prišel do izenačenja, tudi domačini so zadeli z najstrožje kazni, v 63. minuti pa je Lugano v novo vodstvo popeljal Sandi Lovrić. Slovenski reprezentant, ki po koncu sezone odhaja v prvo italijansko ligo k Udineseju, je zadel, potem ko je na igrišče vstopil ob polčasu. Celar je bil na njem do 68. minute.

Servette se je v 91. minuti pred porazom rešil še drugič, še drugič pa zadel z enajstih metrov in postavil končni izid 2:2.