Smrt, davki in preobrat madridskega Reala

Evropa 5. Maj 202210:32 > 10:38 0 komentarjev

Nikoli ne odpišite madridskega Reala je trditev, ki jo v četrtkovem jutru znova kot mantro ponavljamo ljubitelji nogometa. Galaktikom je na povratni tekmi polfinala proti Manchester Cityju uspel nov epski preobrat, ki je še nadgradil tistega v osmini finala, ko je beli balet izločil Paris Saint Germain. Nepopustljivosti Ancelottijevih varovancev se znova klanja ves nogometni svet.

“V finalu se želim maščevati madridskemu Realu,” je po zmagi proti Villarealu v torek razmišljal zvezdnik Liverpoola Mohamed Salah. Želja se mu je uresničila, čeprav se je še v 90. minuti obračuna med galaktiki in Manchester Cityjem zdelo, da se bo moral za naslov evropskega prvaka udariti s sinje modrimi. Varovanci Pepa Guardiole so na povratni tekmi namreč vodili z 1:0, imeli v skupnem seštevku dva zadetka prednosti, nato pa je Real storil to, kar počne najbolje. Madridčani se niso predali, dvakrat v dveh minutah je zadel Rodrygo, zadevo pa je z enajstmetrovke v podaljšku zaključil Karim Benzema.

Modrić: Debate o sreči nas nasmejijo

“Nobena ekipa ne more izločiti toliko vrhunskih ekip samo zato, ker ima srečo. Naj govorijo, kar hočejo. Niso pošteni, ampak to nas zgolj nasmeji,” je tistim, ki so trdili, da je imel Real znova izdatno pomoč boginje Fortune odgovoril Luka Modrić.

Po novem preobratu so si “dali duška” tudi upravljalci Realovih družbenih omrežjih. Santiago Bernabeu so tako poimenovali kar Bradavičarka, iskreno svetovali nasprotnikom, naj te ekipe nikoli ne odpišejo, takoj po obračunu pa so v šaljivem tonu zapisali – še en navaden dan za nas, če poizkusimo prevesti v slovenščino.

Ancelotti: Veličina tega kluba prepoveduje, da se predamo

Za razliko od Luke Modrića je trener galaktikov Carlo Ancelotti priznal, da je njegova ekipa tokrat imela tudi nekaj sreče: “Na tej tekmi smo imeli vse, pravo energijo, srečo, za uspeh smo se bili pripravljeni žrtvovati. Zasluge za uspeh gredo vsem nogometašem in navijačem, ki so nas spodbujali do zadnje sekunde. Teža tega dresa je ogromna, hkrati pa ti daje vedeti, da igraš za najboljši klub na svetu. Ta veličina kluba nam prepoveduje, da se predamo. Tudi ko smo odpisani, se moramo znati pobrati.

Guardiola: Težko je, tega ne zanikam

“Bili smo tako blizu, a nogomet je včasih nepredvidljiv, to enostavno moramo sprejeti,” je po tekmi s kislim izrazom na obrazu dejal Pep Guardiola in dodal: “Zdaj potrebujemo dan ali dva, nato pa obljubim, da se bomo pobrali. V prvem polčasu nismo igrali svoje igre, v drugem smo bili precej boljši. Nato pa se je zgodilo, kar se je. Težko je, tega ne zanikam. Skozi 180 minut smo bili boljši nasprotnik, a v nogometu zmaga tisti, ki doseže več zadetkov.”

Finale ponuja obračun evropskih velikanov

Za Real bo to že osmi finale Lige prvakov v zadnjih osmih letih, skupno imajo galaktiki 13 naslovov. Na odločilni tekmi evropske sezone se bodo pomerili z Liverpoolom, ki lovi svoj sedmi naslov, s katerim bi se na drugem mestu večne lestvice izenačil z Milanom.

Tekma bo nekaj posebnega tudi za Carla Ancelottija, ki se bo z redsi v finalu pomeril tretjič. V carigrajskem finalu leta 2005 je po epskem preobratu rdečih z Milanom končal tik pred vrati raja, dve leti kasneje se je Liverpoolu maščeval z zmago v Atenah. Skupno bo sloviti Italijan že petič vodil klub v finalu Lige prvakov, izgubil je samo enega – carigrajskega (2005). Leta 2003 je z Milanom premagal Juventus, leta 2014 z Realom mestnega tekmeca Atletico.