Dva rdeča kartona Getafe zabetonirala na dno lestvice

La liga 25. Okt 202122:49 > 23:15

Deseti krog v La Ligi je sklenila tekma med Getafejem in Celto iz Viga v predmestju Madrida. V živčni tekmi so, po dveh rdečih kartonih domače zasedbe, nogometaši iz Galicije slavili s 3:0. Konec tedna je bil sicer v znamenju spektakla na Camp Nouu, kjer bil na sporedu prvi El Clasico v sezoni. Z 2:1 ga je v nedeljo dobil Real, ki je z novo zmago spet zavzel vrh lestvice, Barcelona pa ima zdaj za belim baletom pet točk zaostanka. Na zadnji nedeljski tekmi so gledalci na Wandi Metropolitano videli remi med Atleticom in Real Sociedadom. Baski so povedli z 2:0, a so se Jan Oblak in druščina vrnili in prišli do točke. Oba zadetka za Atletico je dosegel Luis Suarez.

Prvi veliki derbi med Barcelono in Realom v tej sezoni so bolj začeli gostje, ki so v polno zadeli v 32. minuti. Beli balet se je izstrelil v protinapad, Rodrygo je lepo podal do Davida Alabe, ki je s pravim projektilom matiral Marca-Andreja ter Stegna.

V drugem polčasu smo morali na drugi zadetek počakati do sodnikovega podaljška. V četrti minuti je v polno meril Lucas Vazquez, za častni zadetek domačih pa je poskrbel Sergio Agüero. Pisala se je sedma minuta sodnikovega dodatka.