Atletico prekinil porazen niz, petarda Villarreala

La liga 3. Jan 202222:59 > 23:04 2 komentarja

Vodilni Real je v 19. krogu španskega prvenstva na mestnem obračunu klonil proti Getafeju (0:1). Odločilni zadetek je dosegel turški nogometaš Enes Unal. Zmage pa se je veselil Atletico Madrid Jana Oblaka. Z 2:0 so bili boljši od Raya Vallecana in ga prehiteli na četrtem mestu lestvice La lige. Najboljši posameznik tekme je bil Angel Correa, ki je dosegel oba zadetka. Atletico je prekinil niz štirih zaporednih porazov v španskem prvenstvu.

Vodilni beli balet je slabo vstopil v leto 2022. Na gostovanju pri mestnem tekmecu Getafeju je ostal praznih rok. Po veliki napaki branilca Ederja Militaa je že v deveti minuti v polno zadel Turek Enes Unal in kot se je na koncu izkazalo odločil srečanje.

Real je sicer več poskušal, proti domačim vratom je sprožil 14 strelov, a le enega več do Getafeja v okvir vrat (4:3). Beli balet kljub porazu ohranja osem točk prednost pred drugouvrščeno Sevillo, a ima tudi dve tekmi odigrani več od Andaluzijcev.

Zmagala je tudi Barcelona. Katalonci so z 1:0 premagali Mallorco. Edini zadetek je tik pred iztekom prvega polčasa dosegel nizozemec Luuk de Jong. Barcelona se je povzpela na peto mesto, zgolj točko zaostajajo za četrtim Atleticom.