Barcelona še tretjič letos dobila el clasico in izdatno ušla

La liga 19. Mar 202323:01 > 23:02

Za zaključek 26. kroga španskega prvenstva sta se na elclasicu pomerila Barcelona in Real. Kataloncem je po začetnem zaostanku uspel preobrat (2:1), s čimer so 12 krogov pred koncem večnim tekmecem na vrhu lestvice ušli že na 12 točk prednosti. Zadnji nastop pred novo reprezentančno akcijo je z odliko opravil tudi kapetan Slovenije Jan Oblak - z Atletico Madridom je premagal Valencio s 3:0.

Na najzanimivejši obračun 26. kroga la lige je bilo treba počakati vse do zadnjega nedeljskega dvoboja. Še četrtič v tej sezoni sta se pomerila Barcelona in Real Madrid, po oktobrski zmagi galaktikov pa so zdaj še tretjič zapored zmagali Katalonci. Z novimi tremi točkami so večnim tekmecem na lestvici pobegnili že za 12 točk, kar bodo v zadnjih 12 krogih težko zapravili. S tem so že zelo blizu prvega naslova v la ligi po eri Lionela Messija, skupno pa že 26. v zgodovini.

A začetek tekme ni bil po željah modro-rdečih. Real je že v 9. minuti povedel, ko je po prodoru na levi strani nevarno podajo v kazenski prostor poslal Vinicius Jr., najvišje pa je v kazenskem prostoru skočil Ronald Araujo in premagal lastnega vratarja. Barcelona se je dobro odzvala in večino prvega polčasa prevladovala, premoč pa je za izenačenje v 45. minuti kronal Sergi Roberto.

Zavedajoč se položaja na lestvici so Madridčani v drugem polčasu nastopili bolj odločno in s pogledom proti golu. To se je četi Carla Ancelottija obrestovalo v 81. minuti, ko je zmedo v kazenskem prostoru tekmecev izkoristili Marco Asensio in zadel za novo vodstvo. Toda Španec je bil ob tem v prepovedanem položaju, kar je opazil videosodnik in rezultat vrnil na tistega po 45 minutah.

Barcelona bi se lahko zadovoljila tudi z remijem, a so se varovanci Xavija Hernandeza veselili treh. Za to je poskrbel Franck Kessie, ki je po lepi akciji Roberta Lewandowskega (izvrstno je izvedel podajo s peto) in Alejandra Baldeja v 92. minuti dokončno odločil srečanje in najverjetneje tudi letošnjo sezono v la ligi.

Tekmeca si bosta naslednjič nasproti stala že petega aprila na povratni tekmi polfinala španskega kraljevega pokala. Na prvi v Madridu je z 1:0 zmagala Barcelona.