Atletico Madrid šele drugič letos slavil v gosteh

La liga 29. Mar 20248:56 > 01. Apr 2024 23:25 0 komentarjev
Jan Oblak

Nogometaši Barcelone so vpisali četrto zaporedno zmago v španskem prvenstvu, niz tekem brez poraza v LaLigi pa so podaljšali na enajst (8 zmag, 3 remiji). V 30. krogu so doma premagali Las Palmas z minimalnih 1:0. Slavila sta tudi Girona, ki je s 3:2 premagala Betis, in Real Madrid, ki je z 2:0 ugnal Athletic Bilbao. Nogometaši Atletico Madrida so vpisali pomembno zmago v boju za uvrstitev med prve štiri ekipe španskega prvenstva, ki bodo naslednjo sezono igrale v ligi prvakov. Na gostovanju pri Villarrealu so zmagali z 2:1.

Barcelona je hkrati petič zaporedoma v domačem prvenstvu ohranila mrežo nedotaknjeno, z jubilejno dvajseto zmago pa se je vodilnemu Real Madridu, ki bo v nedeljo zvečer gostil Athletic Bilbao, približala na pet točk.

Gostje so od 24. minute imeli igralca manj v polju – izključen je bil vratar Alvaro Valles, zato so vse moči usmerili v obrambo. Edini zadetek na tekmi je v 60. minuti z glavo dosegel Raphinha.