El clasico: Anglež junak Reala, navijači Barcelone besnijo

La liga 21. Apr 202422:50 > 23:29 4 komentarji
Jude Bellingham

Madridski Real je z zmago na el clacicu s 3:2 večnemu rivalu Barceloni šest krogov pred koncem španskega prvenstva ušel na praktično neulovljivih 11 točk. Junak baletnikov iz Madrida je bil Anglež Jude Bellingham, ki je za zmago zadel v 91. minuti.

Barcelona je pred tekmo v Madridu vedela, da v kolikor želi še resno računati na španski naslov, mora v nedeljo zmagati na Santiagu Bernabeu. Za Katalonce se je el clasico začel izjemno, saj so že v 6. minuti v polno zadel danski branilec Andreas Christensen.

Real se je vrnil po sumljivo dosojeni enajstmetrovki. Lucas Vazquez je padel čez nogo Paua Cubarsija, glavni sodnik Soto Grado, ki mu navijači Barcelone očitajo, da ima bela očala, pa je pokazal na belo piko. Izkoristil jo je Vinicius Junior.

Dosojena enajstmetrovka pa ni bil edini udarec za Barcelono. Sodniki so s pomočjo VAR razveljavili zadetek Lamineja Yamala. Zdi se, da je žoga že prečkala golovo črto, preden jo je zagrabil Andrij Lunin, a VAR je s pomočjo posnetkov, ki jih je imel na razpolago, ocenil, da zadetka ni bilo.

Barcelona še enkrat povedla, a …

Barcelona je v drugem polčasu povedla še drugič na tekmi. V polno je zadel Fermin Lopez, ki je ob polčasu zamenjal strelca prvega zadetka Christensena, a tudi na novo vodstvo gostov je Real nemudoma odgovoril.

Le štirimi minute kasneje je izenačil Vazquez, slednji pa naziv igralca tekme potrdil še z asistenco za zmagoviti zadetek v 91. minuti, ko je v polno zadel angleški čudežni deček Jude Bellingham.

Real ima, kot že zapisali, zdaj pred drugo Barcelono kar 11 točk naskoka, kar Katalonci, če se ne zgodi čudež, v zadnjih šestih krogih ne morejo več nadoknaditi. Mnogi že menijo, da je bila nedeljska zmaga nad rivali ključno dejanje za nov naslov španskega prvaka belega baleta.