Oblak in Atletico ostajata v nizu zmag, nov kiks Barcelone

La liga 8. Okt 202323:07 > 23:07
Griezmann Atletico

Nogometaši Atletico Madrida so zabeležili štirinajsto zaporedno zmago na domačem stadionu Metropolitano. V 9. krogu španskega prvenstva so premagali Real Sociedad, odločilni zadetek za 2:1 pa je z bele točke v 89. minuti dosegel Antoine Griezmann.

Za Atletico Madrid je bila to šesta zmaga v osmih nastopih v španskem prvenstvu. Ob zaostali tekmi s Sevillo za vodilnim Real Madridom, ki je v soboto gladko premagal Osasuno (4:0), zaostaja pet točk.

Pred izbranci trenerja Diega Simeoneja sta še Girona in Barcelona, ki je na gostovanju v Granadi iztržila zgolj točko.

Domači so povedli že v 17. sekundi preko Bryana Zaragoze, isti igralec pa je na 2:0 za Granado povišal v 29. minuti.

Za Barcelono sta zadela Lamine Yamal, ki je z zadetkom ob koncu prvega polčasa postal najmlajši strelec v zgodovini španskega prvenstva. S 16 leti in 87 dnevi je prehitel Fabrica Olinga, ki je 2012 zadel enajst dni starejši.

Končni izid tekme 2:2 je postavil Sergi Roberto v 86. minuti.