Spektakel na zadnjem plesu Messija in Ronalda v Riadu

Nogomet 19. Jan 202320:07 1 komentar
Cristiano Ronaldo in Lionel Messi med tekmo v Riadu. FOTO: Guliverimages.

Za nami je spektakularna ekshibicijska nogometna tekma v Riadu, kjer smo videli verjetno zadnji obračun Cristiana Ronalda in Lionela Messija. PSG je kombinirano ekipo Al Hilala in Al Nassra premagal s 5:4.

Obračun v Riadu se je začel silovito, že v tretji minuti je Lionel Messi izkoristil podajo Neymarja in PSG, ki je nastopil v najmočnejši postavi, popeljal v vodstvo z 1:0.

V 34. minuti je sledilo izenačenje. Enajstmetrovko, ki jo je ob prekršku vratarja PSG Keylorja Navasa izsilil sam, je v gol spremenil Cristiano Ronaldo.

PSG je po prekršku Juana Bernata v 39. minuti na igrišču ostal z desetimi nogometaši, a štiri minute za tem vseeno spet prešel v vodstvo. Po podaji Kyliana Mbappeja je v polno meril brazilski branilec Marquinhos.

V sodnikovem dodatku prvega polčasa bi Parižani lahko povišali vodstvo, a je Neymar zapravil enajstmetrovko, le malo za tem pa je Ronaldo s svojim drugim golom na tekmi izid poravnal na 2:2.

Po novi podaji Mbappeja je v 53. minuti PSG z golom Sergia Ramosa do vodstva prišel še tretjič, le tri minute za tem pa so Arabci še tretjič izenačili. V polno je meril Južnokorejec Jang Hyun-Soo. Izid 3:3 ni zdržal dolgo, v 60. minuti smo videli novo enajstmetrovko, tudi tokrat za PSG, v gol pa jo je spremenil Mbappe.

V 78. minuti so Parižani zadeli še petič, za konec se je med strelci znašel še mladi Hugo Ekitike, a so Arabci vseeno uspeli zadeti še četrtič. Zadnji gol je dosegel Brazilec Anderson Talisca in v sodnikovem dodatku postavil končni izid 4:5.

Ronaldo, ki je odigral prve minute po senzacionalnem prestopu v Savdsko Arabijo, je bil na igrišču 61 minut, Messi pa minuto dlje.

Al-Hilal/Al-Nassr Stars – PSG 4:5 (3:3)

Strelci: Ronaldo 34./11m, Ronaldo 45., Hyun-Soo 56., Talisca 94.; Messi 3., Marquinhos 43., Ramos 53., Mbappe 60., Ekitike 78.; R.K.: Bernat 39./PSG