Šporar dočakal prve minute, nima razloga za veselje

Nogomet 12. Sep 202110:55 > 11:09 0 komentarjev
Andraž Šporar je debitiral za anglešekga drugoligaša. Foto: NZS

Andraž Šporar je na svoji prvi tekmi za Middlesbrough doživel poraz. V 6. krogu angleške druge lige je moral s soigralci z 0:2 priznati premoč Coventryju.

Slovenski reprezentant je v igro vstopil v 63. minuti pri izidu 0:0, nato pa so domači v 71. in 90. minuti zadeli za zmago z 2:0. Coventry City je prišel do četrte zmage v sezoni, medtem ko bo Boro ostaja pri eni sami. V šestimi točkami zaseda 15. mesto.

Šporar se je na Otok preselil zadnji dan poletnega prestopnega roka. Na Otoku igra kot posojen nogometaš Sportinga, Angleži pa ga bodo morali po sezoni ob določenih pogojih odkupiti za 8,5 milijonov evrov.

Kakšni so ti pogoji, ni znano, a najbrž bo moral Špoki vsaj nekajkrat zatresti mrežo nasprotnikov. Čeprav ni formi, ne dvomimo, da to nekdanjemu napadalcu Olimpije ne bi uspelo.

Naslednja priložnost bo že čez tri dni, ko bo Boro gostoval pri nekdanjem evropskem prvaku Nottingham Forestu.