Srbija pred evropskim prvenstvom doživela poraz na Dunaju (VIDEO)

Nogomet 4. Jun 202423:05 0 komentarjev

Nogometaši Srbije, ki bodo na prihajajočem evropskem prvenstvu v Nemčiji, igrali v skupini C skupaj s Slovenijo, so danes v prijateljski tekmi proti Avstriji v gosteh izgubili z 1:2. Portugalci so s 4:2 odpravili Fince, Švicarji pa s 4:0 Estonijo.

Avstrijci so na Dunaju dosegli dva gola v razmaku treh minut. Severne sosede je v vodstvo v deseti minuti popeljal Patrick Wimmer, v 13. je povišal Christoph Baumgartner, ki je bil podajalec pri prvem zadetku. Za Srbijo je v 35. minuti zadel Strahinja Pavlović.

Slovenci so v svoji predzadnji preizkušnji pred EP danes v Stožicah z 2:1 premagali Armenijo.

Na preostalih današnjih tekmah je Portugalska v Lizboni nadigrala Finsko, dvakrat je zadel član Manchester Uniteda Bruno Fernandes, po enkrat pa Ruben Dias in Diogo Jota z bele pike. Visoko so slavili tudi Švicarji proti Estoncem, zadeli so Steven Zuber (20.), Zeki Amdouni (47.), Nico Elvedi (63.) in z enajstmetrovke Xherdan Shaqiri (70.).

Irci so bili doma proti Madžarski v podrejenem položaju, a so s poznim zadetkom na koncu vseeno slavili z 2:1. Tekma med Romunijo in Bolgarijo se je končala brez zadetkov, enak izid je bil tudi v Bologni, kjer je Italija remizirala s Turčijo.