Stones in Fernandinho odpeljala City v finale

Nogomet 6. Jan 202122:49 > 22:50 0 komentarjev
Shaun Botterill/Getty Images

Nogometaši Manchester Citya so se uvrstili v finale ligaškega pokala potem, ko so na mestnem derbiju na stadionu Old Trafford z 2:0 premagali Manchester United. Zadetke za moštvo Pepa Guardiole sta dosegla John Stones in Fernandinho - oba sta bila dosežena v drugem polčasu.

To je bil drugi mestni derbi letošnje sezone potem, ko sta se ekipi 12. decembra v Premier ligi razšli z neodločenim rezultatom in brez golov.

Tekmo na Old Traffordu sta z golom odločila John Stones v 50. in Fernandinho v 83. minuti.

Drugi polfinalni par sta sestavljala Tottenham in Brentford, moštvo Joseja Mourinha pa se je z zmago 2:0 uvrstilo v finale tega tekmovanja.

Finale je predviden na legendarnem stadionu Wembley 25. aprila pa čeprav je bil sprva načrtovan tri dni kasneje saj bo tekma prestavljena, če bodo na tekmi lahko prisotni navijači.