Štulac asistent, Empoli po dveh sezonah znova v Serie A

Nogomet 4. Maj 202118:24 0 komentarjev
Marco Bucco/LaPresse

Po dveh sezonah v Serie B, so se nogometaši Empolija znova uvrstili med italijansko nogometno elito. V torek so v 36. krogu doma s 4:0 premagali Cosenzo.

Dva kroga pred koncem je Empoli že prvak, saj imajo neulovljivih sedem točk prednosti pred drugouvrščenim Salernitanom in devet točk prednosti pred Monzo in Leccejem.

Prvi zadetek za Empoli, za katerega je do 69. minuti igral tudi Leo Štulac je v 31. minuti dosegel Leonardo Mancuso. Osem minut kasneje je bilo že 2:0 potem, ko je po podaji Štulaca mrežo zatresel Andrea La Mantia.

V drugem polčasu se je v 61. minuti med strelce znova vpisal La Mantia, končnih 4:0 pa je zgolj tri minute kasneje z golom postavil Nedim Bajrami.

Leo Štulac, nekdanji nogometaš Kopra, Venezie ter Parme je v letošnji sezoni Serie B eden najbolj pomembnih členov zasedbe Empolija. Za klub, katerega trener je Alessio Dionisi je odigral 35 prvenstvenih tekem ter dodal 3 gole in kar 6 asistenc.

Empoli je klub iz istoimenskega mesta v Toskani s samo 45 tisoč prebivalci. Leta 2007 so igrali celo v takratnem pokalu Uefa, v Serie A pa bodo v naslednji sezoni nastopali 14. v klubski zgodovini.