Suarez z bele točke Atleticu prinesel nove tri točke

La liga 10. Mar 202121:09 0 komentarjev
REUTERS/Sergio Perez

Nogometaši madridskega Atletica so na domači zelenici na zaostali tekmi 18. kroga La Lige z 2:1 premagali Athletic Bilbao.

Atletico je do 19. zmage v letošnji sezoni prišel po preobratu. Bilbao je na stadionu Wanda Metropolitano do vodstva prišel v 21. minuti. Inaki Williams je žogo lepo prepustil Ikerju Muniainu, ki je prišel do petega gola v letošnji sezoni.

Do konca prvega polčasa so Madridčani izenačili. V drugi minuti dodatka je do zadetka prišel Marcos Llorente.

Končni rezultat je v 51. minuti iz enajstmetrovke postavil Luis Suarez. Urugvajec je s tem prišel že do svojega 18. gola v letošnji sezoni. Strel z bele točke je bil dosojen po tem, ko je v kazenskem prostoru prekršek storil Unai Nunez.

Gostje so do konca tekme poizkušali priti do točke, a je bila obramba Atletica na čelu z Oblakom vselej na pravem mestu.

Atletico je z 62 točkami na prvem mestu lestvice in ima pred Barcelono, ki je na drugem mestu šest točk prednosti. Naslednjo tekmo bodo Madridčani odigrali proti Getafeju. Bilbao je s 33 točkami na osmem mestu. V naslednjem krogu jih čaka Celta.