Svetniki v gosteh zamudili priložnost za skok v zgornji dom

Nogomet 15. Jan 202218:00 > 18:32 2 komentarja

Angleški prvoligaš Southampton je gostoval na stadionu Molineux pri devetouvrščeni ekipi premier lige Wolverhamptonu. S porazom 1:3 ekipa z juga Združenega kraljestva ostaja na 12. mestu razpredelnice. Tekmo je zaznamoval izjemen zadetek Jamesa Ward-Prowsa.

Southampton je koledarsko leto 2022 sicer začel dobro.

Varovanci avstrijskega stratega Ralpha Hasenhüttla so v FA pokalu po podaljšku izločili Swansea (3:2), potem pa v sklopu premier lige doma s 4:1 porazili Brentford. Srečanje si je iz lože ogledal tudi novi lastnik, predsednik uprave korporacije United Group, Dragan Šolak.

Letos so svetniki v prvih polčasih nekoliko bolj razpoloženi, saj so v polno merili 15-krat, v drugem polčasu devet. Proti golu domačih so pritisnili že takoj na začetku, v 4. minuti si je izvrstno priložnost priigral Jan Bednarek.

Prav Poljak je bil tragična figura v 34. minuti, ko je nerodno posredoval v kazenskem prostoru, z nogo zadel Aita Nourija in po ogledu videoposnetka je Michael Salisbury pokazal na belo piko.

Zanesljivi izvajalec enajstmetrovke za vodstvo volkov je bil Raul Jimenez. To je bil za Wolverhampton v tekoči sezoni šele peti zadetek, če štejemo le prve polčase.

V drugem polčasu so boljše začeli domači in nanizali nekaj priložnosti ter premoč kronali v 59. minuti, ko je zadel Conor Coady. Po predložku v kazenski prostor je z glavo meril v gol, kjer je zadel soigralca, a je bila žoga v tistem trenutku že čez golovo črto.

Izjemen zadetek Ward Prowsea

V zadnjih desetih minutah so se rdeče-beli prebudili in najprej pred James Warda Prowsea zadeli, potem pa zadeli še prečko, a se ni izšlo za vsaj točko.

Še več, domači so v sodnikovem podaljšku zadeli prek Adame Traoreja in zapečatili usodo gostov.

Southampton je imel v celotnem srečanju tako večjo posest žoge (59 – 41 %), kot tudi večje število poskusov proti golu (10 – 5) in število izvedenih kotov (10 – 2) in kar 120  uspešno zaključenih podaj več od nasprotnika.

S porazom svetniki ostajajo na 12. mestu (24 točk), Wolverhampton je na 8. mestu tik za Manchester Unitedom. Imajo enako število točk (31 točk) kot vragi, a za odtenek slabšo gol razliko.

Southampton naslednjo soboto gosti prvouvrščeni City, Wolves se podajajo na gostovanje k Brentfordu.