Tekma dveh polčasov, Mura proti Čukaričkem bližje zmagi

Nogomet 26. Jan 202217:28 > 18:07 1 komentar

Nogometaši Mure so na drugi pripravljalni tekmi v Turčiji remizirali s tretjeuvrščeno ekipo srbske Super lige Čukaričkim (1:1). Ekipa, ki jo vodi legenda Partizana Saša Ilić je bila v prvem polčasu precej boljši nasprotnik, v nadaljevanju pa je bila celo Mura tista, ki je imela lepše priložnosti za zmago.

Slabe pol ure vožnje od Beleka leži športni center Mardan, največji nogometni kompleks v okolici tega turškega letoviškega mesta.

Osrednji stadion sprejme kar 7.500 gledalcev, najbolj zanimivo pa je to, da niti nima kakšne domače ekipe. Zgrajen je bil za potrebe evropskega prvenstva nogometašev do 17 let, ki so ga leta 2008 gostili v Turčiji, od takrat pa z izjemo pripravljalnih tekem in prijateljskih turnirjev bolj ali manj sameva.

Mura in Čukarički sta se udarila na sosednjem, precej manjšem športnem objektu, gostje pa so takoj pokazali in dokazali, zakaj so v tej sezoni srbske Superlige izgubili le proti velikanoma Zvezdi in Partizanu.

V 6. minuti je žogo z golove črte po strelu nogometašev Čukaričkega izbil kapetan Alen Kozar. V nadaljevanju je mrežo Prekmurcev ob napakah črno-belih branilcev reševal Marko Zalokar. Silovit pritisk Beograjčanov se je umiril po desetih minutah, ko so tudi varovanci Damirja Čontale nekoliko “zadihali”, postali enakovreden nasprotnik in v 23. minuti prišli do vodstva.

Po kotu je vratar Čukaričkega “zaplaval” v prazno, žoga pa je prišla do Nardina Mulahusejnovića, ki jo je pospravil v mrežo tretjeuvrščene ekipe srbske Superlige. Po vodstvu črno-belih so Beograjčani znova zagospodarili na igrišču, do izenačenja pa prišli v 34. minuti, ko je zadel mladi reprezentant Črne gore Marko Rakonjac.

Zdelo se je, da je bil sicer napadalec Čukaričkega v precej globokem prepovedanem položaju, a smo se po ogledu posnetka prepričali, da je bil zadetek vendarle povsem regularen. 1:1 je bil tudi izid polčasa.

Menjave močno poživile igro Mure

Tudi na začetku drugega dela je Čukarički dominiral na igrišču, Mura ni našla načina, kako vzpostaviti ravnotežje, Prekmurci so ostajali osredotočeni na branjenje svoje polovice igrišča. Razmerja moči so se nekoliko spremenila po tem, ko je Damir Čontala premešal svojo zasedbo. Nevarno je z razdalje zapretil Žiga Kous, po dveh podajah Tomija Horvata je dva strela Karamarka zaustavil nasprotnikov vratar.

Do konca obračuna je dve priložnosti zapravil še Mihael Klepač, nasploh pa lahko črno-beli iz drugega polčasa črpajo precej samozavesti za nadaljevanje priprav. Hitro pa se bliža tudi 9. februar in prva tekma drugega dela sezone, ko Mura gostuje v Stožicah pri Olimpiji.