Maribor brez Lige prvakov, Verbič boljši od Zajca

Liga prvakov 27. Jul 202222:10 > 23:16 5 komentarjev

Nogometaši Maribora v prihajajoči sezoni ne bodo igrali v Ligi prvakov. V Moldaviji so na povratnem obračunu proti Sheriffu iz Tiraspola izgubili z 1:0. Odločilni zadetek je šele v 88. minuti dosegel Momo Yansane.

Kvalifikacije za ligo prvakov, 2. krog (prve tekme)

Mariborčani so tako ostali brez Lige prvakov v naslednji sezoni, še naprej pa se bodo borili za Evropo. Zdaj jih čakajo kvalifikacije za Ligo Evropa. V naslednjem krogu bodo igrali proti HJK-ju iz Helsinkov. Ta je na povratni tekmi proti Viktorii iz Plzna izgubil kar s 5:0, skupno pa s 7:1.

Maribor je bil na današnji tekmi v Kišinjevu v podrejenem položaju, to dokazuje tudi statistika. Sheriff je imel od igre več, sprožil je 14 strelov proti vratom Bergsna, štiri izmed teh v okvir njegovih vrat. Maribor na drugi strani v okvira gola Moldavcev ni našel. Zgovoren je tudi podatek v kotih na današnji tekmi: kar 10 proti 1 v prid Sheriffa.

V prvem polčasu si tudi Sheriff ni priigral lepših priložnosti, vseeno je bil izjemno nevaren predvsem Rasheed Akanbi, ki je prodiral po levi strani napada ekipe iz Tiraspola. V drugem delu je zadel tudi okvir mariborskih vrat, še naprej pa je povzročal preglavice obrambi vijoličastih.

Mariborčani pravih priložnosti niso imeli, predvsem so poizkušali s streli z razdalje, ki pa svojega cilja niso našli. Za domačine pa je bila ključna poteza vstop Moma Yansaneja v 85. minuti. Le tri minute kasneje je namreč po podaji s prostega strela in zmedi v mariborskem kazenskem prostoru poskrbel za napredovanje domačih ob navdušenju na tribunah v Kišinjevu. V sodnikovem podaljšku je imel še eno izjemno priložnost, ko so kar trije Moldavci stekli proti golu gostov, a Yansane je bil preveč sebičen, Bergsen mu je strel uspel ubraniti. Sebičnost vseeno ni bila kaznovana, Moldavce v naslednjem krogu kvalifikacij za elitno Ligo prvakov čaka Viktoria iz Plzna.

Sheriff Tiraspol – Maribor 1:0 (0:0)

Yansane 88.

KONEC TEKME!

95. minuta: Izjemna priložnost za Sheriff, a Yansane je tokrat odigral preveč sebično. Proti vratu Bergsna so stekli trije nogometaši Sheriffa, Yansane pa je bil preveč sebičen. Bergsen mu je strel ubranil.

90. minuta: Pet minut dodatka v Kišinjevu!

88. minuta: Gol! Sheriff vodi. Domači so imeli prosti strel z desne strani. Po podaji in fliperju v kazenskem prostoru je žoga prišla do Yansaneja, ki je v igro vstopil le nekaj minut pred tem. Nepokrit jo je potisnil v mrežo slovenskih prvakov. Maribor je zdaj v težkem položaju, do konca tekme ni več veliko.

86. minuta: Priložnost za Maribor. Po dolgi podaji Bergsna je do žoge prišel Rok Kronaveter, takoj sprožil proti vratom, a spet ni zadel niti okvirja gola.

76. minuta: Velika priložnost za Sheriff. VIsoka žoga se je odbila naravnost do vtekajočega Akanbija, iz gola je prišel tudi Bergsen. A oba akterja sta okroglo usnje zgrešila, tako ostaja 0:0. Akanbi še naprej najnevarnejše orožje domačinov.

66. minuta: V drugem polčasu so se Mariborčani prebudili, pogosto stopijo na žogo in organizirajo daljše napade. Še vedno večjih priložnosti niso imeli, do strela od daleč je prišel Ivan Brnić, a žoga je zletela visoko čez gol.

55. minuta: Na tako pomembnih tekmah ne gre brez vroče krvi v obeh taborih. Po prekršku Mariborčanov sta si v lase skočila domači Regi Lushkja in Sven Šoštarič Karič, oba sta prejela rumeni karton.

49. minuta: Najlepša priložnost na tekmi! Rasheed Akanbi je znova fantastično prodrl po levi strani v kazenski prostor, sprožil proti golu, žoga pa je zadela prečko. Ob tem je oplazila enega izmed Mariborčanov za kot domačih. Tudi po njem so bili izjemno nevarni, a žogo so poslali preko vrat Bergsna.

48. minuta: Bolje je drugi polčas začel Maribor, do strela je prišel Jan Repas, a grdo zgrešil.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa.

45. minuta: Tiraspol je nevaren, predvsem po levi strani preko Rasheeda Akanbija. Nino Žugelj je medtem odšel iz igre, namesto njega je prišel Ignacio Guerrico.

42. minuta: Hudo jo je skupil Nino Žugelj, ki je po enem izmed dvobojev z glavo priletel v zaščitno ograjo ob zelenici. Tekma je prekinjena, Maribor pa bo imel na voljo prosti strel. Žuglju še vedno pomagajo ob igrišču.

37. minuta: Maribor je še naprej v podrejenem položaju. Domačini iz Tiraspola imajo žogo veliko več v svoji posesti, pletejo mrežo ob kazenskem prostoru Maribora, a zaenkrat so slovenski prvaki zadržali vse pritiske. Do konca prvega polčasa je še slabih deset minut nogometa.

20. minuta: Sodnik dopušča ostro igro z obeh strani. Po prvih dvajsetih minutah ostaja brez zadetkov, tudi priložnosti ni na pretek. Sheriff še vedno ni prav zapretil proti vratom Maribora.

14. minuta: Prva lepša priložnost na tekmi! Imeli so jo nogometaši Maribora. Po prostem strelu se je žoga nevarno odbijala v kazenskem prostoru Sheriffa, a poti v mrežo domačih ni našla. Ostaja 0:0.

11. minuta: Ekipi sta v tekmo stopili precej zadržano in previdno. Ne eni ne drugi si v prvih desetih minutah niso ustvarili nevarnejših akcij. Domačini več držijo žogo v svoji posesti, a zaenkrat Moldavci ostajajo brez idej. Maribor je začel bolj obrambno, poizkušajo predvsem s hitrimi protinapadi.

ZAČETEK TEKME V KIŠINJEVU!

Začetni enajsterici:

Sheriff: Sheriff: Abalora, Renan Guedes, Kiki, Radeljić, Kpozo, Lushkja, Kyabou, Badolo, Pernambuco, Akanbi, Tejan.

Maribor: Bergsen, Mitrović, Watson, Šoštarič Karič, Sikošek, Antolin, Repas, Brnić, Žugelj, Sirk, Baturina.

V tretji krog tudi Dinamo Zagreb in Ante Šimundža

Dinamo Zagreb je na povratni tekmi drugega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov premagal makedonski Shkupi z 1:0 in s skupnim rezultatom 3:2 napredoval v tretji krog. Tja se je uvrstil tudi Ludogorec Anteja Šimundže in Žana Karničnika. Na prvi tekmi so Bolgarci s 3:0 ugnali irski Shamrock Rovers, na povratni pa so imeli več težav. Irci so že vodili z 2:0, Ludogorec pa je ob tem igral z igralcem manj. Na koncu so dosegli zadetek in znižali na 2:1 ter mirneje dočakali konec tekme.

Zelo zanimivo je bilo tudi na sredinih tekmah. Bodö/Glimt je prvi dvoboj proti Linfieldu izgubil z 1:0, na povratni tekmi na Norveškem pa so pokazali svojo moč. Obračun so dobili s kar 8:0 in napredovali s skupnih 8:1. Pravo katastrofo si je privoščil Olympiacos, ki je na domačem stadionu proti Maccabiju Haifi izgubil s kar 4:0.

Na delu sta bili tudi ekipi dveh Slovencev. Fenerbahče Mihe Zajca se je doma pomeril s kijevskim Dinamom Benjamina Verbiča. Uspešnejši je bil slednji, ki pa je moral v 38. minuti igro zaradi poškodbe zapustiti. Miha Zajc je izpad svoje ekipe po podaljšku gledal s klopi. Tekma se je končala z 2:1, Ukrajinci pa so napredovali s skupnim rezultatom 3:2.

Fenerbahče – Dinamo Kijev 1:2 /1:2/
Benjamin Verbič (Dinamo Kijev) je igral do 38. minute, Miha Zajc (Fenerbahče) pa ni stopil na zelenico.

Malmö – Žalgiris 0:2 /0:3/

Slovan Bratislava – Ferencvaros 1:4 /3:5/

Olympiakos – Maccabi Haifa 0:4 /1:1/