Topničarjem drama v Pireju, Ajax napredoval, Napoli izpadel

Evropa 25. Feb 202121:23 0 komentarjev
Pierre-Emerick Aubameyang
Catherine Ivill/Getty Images

Po prvih povratnik tekmah 1/16 finala evropske lige v zgodnejšem terminu ob 19. uri so si uvrstitev v nadaljni krog zagotovili Ajax, Arsenal, Molde, Rangers, Granada, Šahtar in Villarreal.

Ajax je znova igral na pogon Dušana Tadića, ki je odigral novo dobro tekmo. Nizozemci so sicer povedli v 15. minuti, ko je zadel Klaassen, ki je izkoristil asistenco srbskega reprezentanta.

Francozi se niso predali in v 78. minuti iz 11-metrovke izenačili, dve minuti pred koncem pa se je s podajo znova izkazal Tadić, ki je sijajno našel Neresa. Slednji je mirno zaključil in potrdil napredovanje Ajaxa v naslednji krog.

Dva preobrata v Pireju

Veliko več razburjenja je ponudila povratna tekma med Arsenalom in Benfico. Topničarji, ki so bili v vlogi gostitelja, so povedli z golom Aubameyanga, a so orli iz Lizbone v finišu prvega polčasa izenačili po super prostem strelu Dioga Goncalvesa.

Benfica je v 61. minuti pripravila preobrat. Veliko napako Ceballosa je izkoristil Rafa Silva. Vsega šest minut zatem je za izenačujoči gol Arsenala poskrbel Kieran Tierney, za zmago Londončanov pa je na koncu poskrbel Aubameyang. Arsenal se je z zmago uvrstil v osmino finala.

Španska Granada, ki je na prvi tekmi z 2:0 šokirala Napoli, je na povratnem obračunu zadržala prednost. Napoli je sicer slavil z 2:1, kar pa ni bilo dovolj.

Goliada na Ibroxu

Največ golov je ponudila tekma na kultnem Ibroxu, kjer sta se Rangers in Antwerp razšla z izidom 5:2 v korist ekipe, ki jo vodi Steven Gerrard. Blestel je tandem Morelos – Kent. Kolumbijec je dosegel gol in vpisal še dve asistenci ter ekipi priigral 11-metrovko, Anglež pa je dosegel gol in podajo.

Šahtar je po zmagi proti Maccabiju v Izraelu, tudi doma prišel do zmage. Ukrajinci so edini gol na tekmi dosegli iz 11-metrovke.