Tottenham prvi finalist EFL pokala

Nogomet 5. Jan 202122:39 0 komentarjev
Moussa Sissoko

V prvem polfinalu Ligaškega pokala je Tottenham premagal Brentford z 2:0 in se po šestih letih znova uvrstil v finale tega tekmovanja.

Tottenham bo v finalu EFL pokala igral devetič, lovoriko je do zdaj dvignil štirikrat (1971, 1973, 1999, 2008). Tekmeca bo dobil jutri po drugem polfinalnem srečanju med Manchester Unitedom in Manchester Cityjem. Ekipi iz Manchestra sta skupaj osvojili zadnjih pet pokalov, City je dobil zadnje tri.

Brentford, ki je tako daleč prišel prvič, je skušal postati prvi drugoligaš, ki bi zaigral v finalu po letu 2013 (Bradford City).

Favorizirani petelini so hitro prišli v vodstvo. V 12. minuti je z leve strani predložek v kazenski prostor poslal Sergio Reguilon, osem metrov od gola pa se je sam znašel Moussa Sissoko, ki je z glavo zadel zgornji desni kot vrat za 1:0.
Dve minuti kasneje je imel Tottenham priložnost, da prednost poveča. Heung-Min Son je streljal z roba kazenskega prostora, vendar se je z obrambo izkazal David Raya. Vratar Brentforda je znova odlično posredoval v 39. minuti, ko je po kotu z glavo streljal Lucas.
V drugem polčasu je bila igra živahna s precej priložnostmi, vendar so bili igralci pri zaključkih nenatančni.
V 63. minuti se je zdelo, da je Brentford prišel do izenačenja, ko je po kotu in odbiti žogi z glavo zadel Ivan Toney, vendar je VAR potrdil, da je bil pred tem napadalec v prepovedanem položaju.

Tottenham je do drugega gola prišel v 70. minuti. Po protinapadu je Tanguy Ndombele lepo poslal žogo v globino, Heung-Min Son pa jo je z desetih metrov zabil v mrežo za 2:0. Priložnosti Tottenhama so se nato vrstile, vendar se izid ni več spremenil, Brentford pa je v 84. minuti ostal še brez izključenega Josha Dasilve.