Trenutek nepazljivosti odločil obračun za Evropo v Celju

Nogomet 18. Mar 202319:35 1 komentar
NK Celje, NK Domžale

Nogometaši Celja so v 28. krogu Prve lige Telemach premagali Domžale z 1:0 (0:0).

Celjani so pomemben dvoboj v boju za mesta za evropska tekmovanja igrali brez kaznovanega Lovra Bizjaka, na klopi je začel tudi nekoliko načeti reprezentant Žan Karničnik. Nekaj odsotnih pa je bilo tudi pri gostih (Nick Perc, Tilen Klemenčič, Bartol Barišić). V prvih treh četrtinah prvenstva sta bili ekipi v medsebojnih dvobojih izenačeni, oboji so po enkrat zmagali s po 2:1, enkrat pa sta se razšli z 0:0.

Tokrat so v prvem polčasu igrali precej previdno, v drugem pa so Celjani kazali več želje po napadu in tudi zadeli po velikanski napaki vratarja Ajdina Mulalića. Ta napaka se je izkazala za usodno. Celje se je s 47 točkami utrdilo na tretjem mestu in so točko za drugouvrščenim Mariborom, Domžale so vsaj začasno ostale četrte z 42 točkami. V nedeljo jih lahko prehiti Koper.

Prvi polčas ni ponudil posebej razburljive igre. Celjani so sicer prevladovali, imeli žogo več v posesti, bili več na polovici tekmeca, toda posebno nevarne akcije niso izpeljali.

Velja omeniti 19. minuto, ko je Klemen Nemanič pred vrati zanesljivo dobil skok, a slabo meril s strelom z glavo. Šest minut pozneje pa domžalski vratar Ajdin Mulalić ni imel posebej težkega dela s strelom Luke Bobičanca z velike razdalje.

V 48. minuti so bili Celjani dotlej najbližje zadetku, ko je iz bližine poskusil Charles Ikwuemesi, vendar je Mulalić žogo odbil. Pozneje se je dogajanje spet umirilo, kar zadeva nevarne akcije, je pa v 63. minuti Aljoša Matko žogo poslal mimo vrat.

So pa imeli Celjani več želje po napadu, tudi prva menjava je nakazala bolj napadalno usmeritev, toda v 72. minuti je moral posredovati domači čuvaj mreže Matko Obradović, ko je s 25 metrov meril Zeni Husmani.

Je pa Celje s precej sreče povedlo v 78. minuti. Gregor Bajde je v kazenskem prostoru prišel do strela, zadel enega od domžalskih branilcev, zdelo se je, da bo Mulalić z lahkoto ujel žogo, a jo je nekako zgrešil, ta pa se je odkotalila v mrežo.

Pozneje so tudi Domžalčani pritisnili, nekajkrat je morala posredovati obramba na čelu z Obradovićem, toda Celjani so zdržali napade gostov.

Celje bo v 29. krogu 1. aprila gostilo Radomlje, Domžale pa dan pozneje Muro.

Celje – Domžale 1:0 (0:0)

Arena Z’dežele, sodniki: Vinčić, Klančnik, Kovačič.

Strelec: 1:0 Bajde (78.).

Celje: Obradović, Štefulj (od 65. Bajde), Zec, Nemanič, Ajhmajer, Vrbanec, Zabukovnik, Popović (od 83. Kouter), Bobičanec, Matko (od 76. Karničnik), Ikwuemesi (od 76. Kargbo).
Domžale: Mulalić, Mutavčić, Đurić, Nwankwo, Hodžić (od 80. Topalović), Strajnar (od 62. Brecl), Husmani, Markuš, Repas (od 76. Podlogar), Kovačević (od 76. Hasanbegović), Vuk (od 62. Pišek).

Rumeni kartoni: Vrbanec, Matko; Hodžić.

Potek tekme iz minute v minuto:

KONEC TEKME! Domžalčani so v zadnjih minutah na vse pretege skušali priti do točke, a jim ni uspelo. Celjani so prišli do zmage.

GOOOL!!! No, pa smo v Celju dočakali gol. Po hudi napaki vratarja Domžal Ajdina Mulalića, ki mu je povsem nenevarna žoga spolzela med rokama, so do vodstva prišli Celjani. Zadetek so pripisali Gregorju Bajdetu.

72. minuta: S strelom od daleč je poskusil kapetan Domžal Zeni Husmani. Meril je natančno, a ne dovolj močno. Vratar Celja Matko Obradović ni imel težav.

63. minuta: Končno nekaj razburljivosti v Celju. V kazenskem prostoru je do strela prišel napadalec Celja Aljoša Matko. Žoga je zgrešila cilj.

60. minuta: Minilo je 15 minut v drugem polčasu, izid še vedno 0:0, priložnosti od nikoder. Dooooolgčaaaaas!

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS! Za nami je izredno nezanimivih uvodnih 45 minut. Držimo pesti, da bo v drugem delu igre bolje.

30. minuta: Za nami je pol ure igre v Celju, na gol še čakamo. Celjani imajo terensko premoč, ki pa je ne znajo spremeniti v konkretnejše priložnosti in gol.

18. minuta: Prva lepša priložnost v Celju. Pred golom Domžal je do strela z glavo prišel branilec Celja Klemen Nemanič, a se ni izkazal. Žoga je zgrešila gol.

15. minuta: Za nami je uvodni del tekme, v katerem se ni zgodilo nič omembe vrednega.

ZAČETEK TEKME!

Začetni enajsterici:

#social-embed_1

PRED TEKMO:

Boj za evropske vozovnice se znova zapleta. Domžalčani so minuli konec tedna s porazom proti Radomljam zamudili priložnost, da na prvenstveni lestvici prehitijo Celjane. Slednji so na zadnjih štirih tekmah kar trikrat izgubili in si močno zapletli položaj pred zaključkom sezone. Simon Rožman se v knežje mesto vrača še kako motiviran, da dodatno zagreni življenje Romanu Pilipčuku, ki bi si verjetno še kako želel, da bi imel v svoji ekipi tako razpoloženega nogometaša, kot je trenutno Franko Kovačević, ki je na zadnjih šestih tekmah dosegel kar pet zadetkov in prispeval še tri asistence.

Simon Rožman je doslej 18-krat vodil svoje moštvo proti Celju, kjer je začel trenersko kariero. Njegova bilanca je popolnoma poravnana – 6 zmag, 6 remijev in 6 porazov.