Turška drama, ki je ne vidimo niti v nadaljevankah

Nogomet 24. Apr 202215:54 > 16:08 1 komentar

Nogometaši Gaziantepa in Goztepeja so se v 34. krogu turške superlige razšli brez zmagovalce (1:1). Toda tekmo so zaznamovali dogodki v sodniškem podaljšku, domačini so med drugim v samem zaključku tekme namerno zgrešili enajstmetrovko.

Do druge minute sodniške podaljška gledalci niso videli zadetkov, nato pa je sledil pravi šov. Po prekinitvi na sredini igrišča je sodnik vrgel žogo, gostujoči nogometaš pa je takoj streljal proti domačim vratom. Žoga je zadela prečko in se odbila do Jahovića, ki je odbitek pospravil v mrežo za vodstvo gostov. Domači nogometaši so seveda protestirali.

Ko se je situacija umirila, je štiri minute pozneje Gaziantep izvedel sredino, gostje pa so v znak fair-playa dovolili Figueiredu, da se poda proti vratom in doseže zadetek za 1:1.

Vendar s tem dramatičnih situacij še ni bilo konec. V deveti minuti sodniškega dodatka je bila dosojena neobstoječa enajstmetrovka za domače. Sodnik je kljub protestom ostal pri svoji odločitvi, nato pa je sledila nova športna poteza, tokrat gostiteljev. Demir je namreč enajstmetrovko izvedel tako, da je žogo namerno poslal mimo gola, tako da se je tekma končala z 1:1.

Gaziantep je v Superligi na 14. mestu, Goztepe pa na predzadnjem mestu v coni izpada.