United Liverpoolu odčital lekcijo

Nogomet 12. Jul 202217:07 0 komentarjev

V polnem pogonu v pripravah na novo sezono so tudi že angleški nogometni velikani. Največji derbi slovite premierlige je dobil nadaljevanje tudi na Tajskem. V Bangkoku je na polnem stadionu Rajamangala visoko slavil United, ki je večne tekmece iz Liverpoola nadigral s kar 4:0.

Manchester United je s 3:0 vodil že do odmora. V 12. minuti je mrežo Alissona Beckerja načel Jadon Sancho. Nato sta v 30. in 33. minuti v polno merila še Fred in Anthony Martial. Predvsem gol Brazilca je bil atraktiven, z roba kazenskega prostora je reprezentančnega soigralca premagal z lobom. V drugem polčasu je delo dokončal še 20-letni rezervist Facundo Pellistri.

Omeniti velja, da je Jürgen Klopp dvoboj začel s skoraj povsem rezervno enajsterico, medtem ko je Erik Ten Hag v igro od prve minute poslal večinoma prvokategornike. Oba stratega sta ob polčasu zamenjala vseh deset igralcev v polju, a redsom tudi prihod zvezdnikov na čelu z Mohamedom Salahom ni pomagala omiliti poraza.