Velik preobrat Katančeve čete

Nogomet 16. Nov 202318:36 0 komentarjev
Srečko Katanec

Nekdanji slovenski selektor Srečko Katanec je uspešno vstopil v kvalifikacijski ciklus za nastop na svetovnem prvenstvu 2026. Z Uzbekistanom je s 3:1 ugnal Turkmenistan.

Otvoritveni dvoboj azijskih kvalifikacij za svetovno prvenstvo, ki ga bodo leta 2026 gostile Kanada, Mehika in ZDA, se za Katančevo četo ni začel najboljše.

Domači Turkmenistan je v prvem polčasu tekme v Ašhabatu v vodstvo popeljal Mejlis Durdijev in poskrbel za nekaj nemira v vrstah favoriziranih gostov, a v drugem delu so se stvari postavile na svoje mesto.

V 57. minuti je izenačil Otabek Šukurov. Vezist turškega Karagümrüka je 20 minut kasneje zadel še za vodstvo z 2:1, za končnih 3:1 pa je v sodnikovem dodatku poskrbel Eldor Šomurodov.

Zmagal tudi največji konkurent

Nekdanji član Rome je bil v vlogi podajalca pri prvih dveh zadetkih Uzbekistana, Šukurov pa je ob koncu tekme Šomurodovu vrnil uslugo.

Na drugi tekmi skupine E je Iran, ki je prvi favorit skupine, s 4:0 razbil Hongkong.