V finalu zlatega pokala ZDA in Mehika

Nogomet 30. Jul 20218:50 0 komentarjev
Nogometaši ZDA se veselijo vodilnega zadetka. Foto: guliverimage

Nogometaši ZDA so se uvrstili v finale zlatega pokala. Gostitelji prvenstvu Srednje in Severne Amerike ter Karibov so v polfinalu v Austinu z 1:0 premagali Katar, ki je gost tekmovanja. Reprezentanca ZDA se bo v finalu pomerila z Mehiko, ki je v Houstonu v drugem polfinalu izločila Kanado z 2:1).

V Austinu je edini gol proti azijskim prvakom zadel rezervist Gyasi Zardes v 86. minuti. ZDA so bodopo šestih osvojenih pokalih še sedmič skušale zavihteti na vrh tega tekmovanja.

Mehika, branilka naslova in osemkratna zmagovalka tega tekmovanja, pa se je v finale uvrstila po odločilnem zadetku Hectorja Herrere. Dosegel ga je v deveti minuti sodnikovega dodatka tekme.

Na tekmi med Mehiko in Kanado je bilo kar nekaj vroče krvi. Foto: AP Photo/Michael Wyke

V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Mehičane v vodstvo popeljal Orbelin Pineda. Za Kanado je izenačil Tajon Buchanan (57.), Carlos Salcedo pa je zgrešil enajstmetrovko v 66. minuti.