Italijanska nogometna zveza (FIGC) je sporočila, da bo v Italiji številka 88 na dresih po novem prepovedana.
Številka 88 namreč simbolizira neonacizem in jo uporabljajo tudi kot zamenjavo za vzklik “Heil Hitler”, saj je h osma črka angleške abecede.
“Nogometni svet je združen v boju proti antisemitizmu in vsem oblikam diskriminacije. S to odločitvijo le potrjujemo, da mora biti šport združevalen v vseh pogledih,” je odločitev komentiral prvi mož italijanskega nogometa Gabriele Gravina, čigar idejo je podprla tudi italijanska politika.
Hrvata bosta morala zamenjati številki
V prejšnji sezoni sta v prvi italijanski ligi številko 88 nosila vsega dva nogometaša. Hrvat Mario Pašalić pri Atalanti in njegov rojak Toma Bašić, ki je član rimskega Lazia.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal



Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje