V Katar potujeta tudi Urugvaj in Ekvador

Edinson Cavani
Edinson Cavani, foto: Guliverimage.

Sinoči sta si v južnoameriških kvalifikacijah za svetovno prvenstvo mesto med 32 katarskih reprezentanc prislužili še ekipi Urugvaja in Ekvadorja. S tem sta se in območja CONMEBOL pridružili Argentini in Braziliji.

Urugvaj si je vozovnico za decembrsko pot na Bližnji vzhod ožigosal z minimalno zmago proti Peruju, ki jim jo je z zadetkom v 42. minuti priigral član Flamenga, Giorgian De Arrascaeta.

Poraz Peruja je bila najboljša možna novica za Ekvadorce, ki so sicer z 1:3 klonili pri Paragvaju. Najbolj prepričljiva je bila sinoči Brazilija, ki je s 4:0 odpihnila Čile z goli Neymarja, Viniciusa Juniorja, Philipa Coutinha in Richarlisona. Zmagovalec je bil praktično odločen ob koncu prvega dela, ko so “carioce” dvakrat zadele v razmaku par minut.

Kolumbija se je z domačo zmago 3:0 prebila mesto pred Čile, za “kofetarje” so gol dosegli Luis Diaz, Miguel Borja in Mateus Uribe.

Tako pred zaključnimi krogi ostaja le še vprašanje, kdo se bo prebil na peto mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije. V igri so tri reprezentance: Peru, Kolumbija in Čile.