Šporar odprl slovenski strelski račun v Evropi, Liverpool do preobrata (VIDEO)

Evropa 21. Sep 202322:40 > 23:01 1 komentar

Začeli so se boji v letošnji sezoni lige Evropa. Andraž Šporar je zadel ob zmagi Panathinaikosa proti Villarrealu z 2:0. Slavil je tudi Liverpool, ki je po presenetljivem zaostanku v Avstriji v drugem polčasu nadigral Linz in zmagal s 3:1. Poslastico so spremljali navijači v Amsterdamu. Ajax in Marseille sta se razšla z remijem (3:3).

Z lepim golom je LASK iz Linza v prvem polčasu v vodstvo popeljal Florian Flecker, Liverpoolčani pa so v drugem delu stvari postavili na svoje mesto. Darwin Nunez, Luis Diaz in Mohamed Salah so z zadetki zagotovili tri točke Angležem.

Andraž Šporar je na tekmi med Panathinaikosom in Villarrealom v igro vstopil v 68. minuti, le deset minut kasneje pa zadel za potrditev zmage Grkov. Slovenski napadalec je očitno dobro formo iz reprezentance prenesel tudi na klub.

Izjemno zanimivo je bilo na tekmi v Amsterdamu. Pri Ajaxu je gostoval Marseille. Domačini so že vodili z 2:0, Francozi pa so še pred koncem prvega polčasa izenačili. V drugem so Nizozemci spet povedli, z drugim zadetkom na tekmi pa je točko Marseillu priboril Pierre Emerick Aubameyang. Na drugi tekmi skupine B je AEK v gosteh presenetil Brighton s 3:2.

V skupini D je Atalanta z 2:0 ugnala Rakow, Sporting pa je po preobratu z 2:1 ugnal avstrijski Sturm.